Oświadczenie firmy farmaceutycznej Vertex w sprawie manifestu

0

Przedstawiciele Vertex Pharmaceuticals wydali oświadczenie w sprawie protestu zorganizowanego w dniu dzisiejszym (7.09.2021) przez ruch społeczny “2000 Powodów”. Manifestacja odbyła się przed polską siedzibą tej firmy, w Warszawie.

Firma Vertex w pełni podziela dążenie społeczności chorych na mukowiscydozę i ich opiekunów, do znalezienia rozwiązania umożliwiającego dostęp do terapii modulatorami CFTR w Polsce. Szanujemy wolę i prawo orędowników pacjentów,
w tym opiekunów osób chorych i samych pacjentów do przedstawienia swoich poglądów na zorganizowanym wiecu. Pozostajemy otwarci na konstruktywny dialog z przedstawicielami pacjentów w celu omówienia bieżących wyzwań i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli się spotkać.

Jesteśmy rozczarowani wydaną przez Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji negatywną rekomendacją dla refundacji dwóch innowacyjnych terapii dla pacjentów z mukowiscydozą w Polsce, zwłaszcza po tym jak w listopadzie 2020 roku udało się zapewnić polskim pacjentom stały dostęp do terapii pierwszym modulatorem CFTR (iwakaftorem).

Zobowiązujemy się do kontynuowania dialogu z Ministerstwem Zdrowia w celu znalezienia trwałego rozwiązania dla osób z mukowiscydozą w Polsce i ściśle współpracujemy w tym celu ze wszystkimi zainteresowanymi stronami.

Rozpoczęliśmy już rozmowy z Ministerstwem Zdrowia. Naszym celem jest, aby nasze leki były jak najszybciej dostępne dla polskich pacjentów. Nie możemy jednak spekulować, jak długo ten proces potrwa, ponieważ procedura refundacji jest złożona i obejmuje wielu interesariuszy i wiele etapów.

fot. 2000 Powodów

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.