Innowacje w terapii oddechowej: Interdyscyplinarne spotkanie praktyków i teoretyków w Krakowie

0

W ramach ciągłego rozwoju dziedzin medycznych, takich jak pulmonologia i fizjoterapia oddechowa, istotne jest, aby profesjonaliści nieustannie poszerzali swoją wiedzę i umiejętności. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę, organizowane są warsztaty, które stanowią platformę dla wymiany doświadczeń i najnowszych praktyk w tych dziedzinach. Seria warsztatów, zainaugurowana w Bydgoszczy, teraz przenosi się do Krakowa, aby kontynuować misję edukacyjną i praktyczną.

Organizatorem wydarzenia jest PhysioAssist i firma MedicalInnovation we współpracy z Polskim Towarzystwem Chorób Płuc.

Nadchodzące spotkanie w Krakowie – szczegóły

Krakowskie warsztaty odbędą się 16 maja 2024 roku w Hotelu KOSSAK, położonym przy Placu Kossaka 1. Jest to wyjątkowa okazja dla lekarzy, fizjoterapeutów oraz wszystkich zainteresowanych najnowszymi trendami i metodami w terapii oddechowej, aby spotkać się i uczyć od uznanych ekspertów. Prelegentami będą zarówno specjaliści o międzynarodowej renomie, jak i uznani polscy praktycy.

Wybitni eksperci i prelegenci

Podczas spotkania w Krakowie wystąpi grono wybitnych specjalistów:

  • Dr n. med. Małgorzata Czajkowska-Malinowska – specjalistka w dziedzinie chorób płuc, koordynator Oddziału Chorób Płuc i Niewydolności Oddychania z Pododdziałem NWM i Pododdziałem Zaburzeń Oddychania w Czasie Snu, kierownik Centrum POChP i Niewydolności Oddychania Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, prezesem Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Krajowy Konsultant w Dziedzinie Chorób Płuc.
  • Dr n. med. Joanna Miłkowska-Dymanowska – znawczyni nowoczesnych metod leczenia chorób oddechowych,
  • Prof. dr hab. Jan Szczegielniak – autorytet w dziedzinie fizjoterapii, Krajowy Konsultant w Dziedzinie Fizjoterapii
  • Dr n. med. Aleksander Kania – krakowski klinicysta z głęboką wiedzą praktyczną,
  • Hughes Gauchez – ekspert w zakresie fizjoterapii oddechowej z międzynarodowym doświadczeniem,
  • Mgr Agata Gładzka, mgr Natalia Jeneralska, mgr Łukasz Lech, mgr Mikołaj Kowalski, mgr Paulina Katarzyńska, mgr Milena Myszkiewicz – doświadczeni fizjoterapeuci specjalizujący się w rehabilitacji oddechowej.

Program warsztatów – od teorii do praktyki

Program warsztatów został skonstruowany tak, aby uczestnicy mogli nie tylko zgłębić teoretyczne podstawy pulmonologii i fizjoterapii oddechowej, ale także zobaczyć praktyczne zastosowania nowoczesnych technologii i metod. Kluczowym elementem warsztatów jest zastosowanie terapii Simeox, innowacyjnej metody oczyszczania drzewa oskrzelowego, co ma szczególne znaczenie w leczeniu przewlekłych chorób płuc.

Interaktywne sesje i wymiana doświadczeń

Warsztaty zapewnią interaktywne sesje kliniczne, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość bezpośredniej dyskusji z ekspertami oraz wymiany doświadczeń z innymi specjalistami. Organizatorzy stawiają na praktyczne podejście, pozwalające uczestnikom na bezpośrednie obserwacje i uczestnictwo w demonstracjach.

Zaproszenie do uczestnictwa

Wszyscy zainteresowani rozwojem w dziedzinie pulmonologii i fizjoterapii oddechowej są zaproszeni do udziału w nadchodzących warsztatach w Krakowie. rejestracja jest już otwarta, a zainteresowani mogą zgłaszać swoje uczestnictwo drogą mailową: [email protected]

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.