Cudowny chłopak. Lekcja o zrozumieniu i szacunku w szkołach

0

Fundacja Oddech Życia dużo mówi o tolerancji i zrozumieniu dla osób dotkniętych chorobami genetycznymi, mukowiscydozą w ramach akcji “Szkoła przyjazna chorym na mukowiscydozę”. Dlatego bardzo zainteresowała nas nowa produkcja filmowa “Cudowny chłopak”.

Dzisiaj, 19 stycznia do kin w Polsce trafił film “Cudowny chłopak” z Julią Roberts, Owenem Wilsonem w głównych rolach. „Cudowny Chłopak” to porywająca opowieść o tym, że nie łatwo być innym a przede wszystkim nikt nie chce być inny.

“Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż “zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz “dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko choroba czyni go kimś niezwykłym.”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.