65 Red Roses. W oczekiwaniu na przeszczep – 10 rocznica premiery filmu

0

8 września 2019 r., wielokrotnie nagradzany film dokumentalnych “65 Red Roses. W oczekiwaniu na przeszczep” z okazji 10-tej rocznicy premiery, będzie można obejrzeć na specjalnym pokazie w Vancouver Playhouse Theatre w Kanadzie.

W tym rocznicowym wydarzeniu we współpracy z Transplant Research Foundation z BC, Onni i Directors Guild Canada oraz z CBC Vancouver, wezmą udział inspirujący mówcy, w tym chirurg Ewy, dr John Yee, przyjaciele Ewy a także specjalny gość muzyczny.

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na badania nad przeszczepami płuc za pośrednictwem Transplant Research Foundation of British Columbia.

O filmie

Powiązane artykuły

Kanadyjski dokument “65 Red Roses – w oczekiwaniu na przeszczep” przedstawia losy wirtualnej przyjaźni Ewy chorej na mukowiscydozę z rówieśniczkami również chorymi na mukowiscydozę oraz jej przygotowania do przeszczepu płuc.

Ewa Markvoort była kanadyjską blogerką. U Ewy zdiagnozowano mukowiscydozę we wczesnym dzieciństwie. W 2007 r. przeszła udaną operację przeszczepu płuc, jednak w 2009 r. jej stan zaczął się znów pogarszać. 11 lutego 2010 r. opublikowała w internecie pożegnalne wideo, informując, iż ma prawdopodobnie tylko kilka dni życia. Zostało ono obejrzane przez 150 000 osób w mniej niż 24 godziny. Krótko przed śmiercią otrzymała dyplom ukończenia teatrologii na University of Victoria, a także została odznaczona Queen Elizabeth II Golden Jubilee Medal. Ewa zmarła 27 marca 2010 w Vancouver General Hospital, czekając na drugi przeszczep płuc.

Anglojęzyczna nazwa filmu “65_Redroses” to internetowy nick Ewy. Nazwa nicku pochodzi od frazy “65 roses” co w mowie przypomina frazę “cystic fibrosis” (pol. mukowiscydoza). Red w nazwie to ulubiony przez Ewę kolor czerwony.

Film “65 Red Roses – w oczekiwaniu na przeszczep” po raz pierwszy miał premierę w 2009 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Vancouver , gdzie zdobył trzy nagrody, w tym Nagrodę Publiczności dla najpopularniejszego filmu kanadyjskiego.

Więcej informacji o Ewie, filmie i rocznicowym wydarzeniu na stronie: https://www.65redroses.com/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.