Love, Antosha – sekretna mukowiscydoza Antona Jelczina

0

Anton Wiktorowicz Jelczin to amerykański aktor pochodzenia rosyjskiego, znany w Polsce m.in. z roli sympatycznego Pavla Chekova w trzech filmach z serii Star Trek: Star Trek (2009), W ciemność. Star Trek (2013) i Star Trek. W nieznane (2016). Zginął 19 czerwca 2016 w wieku 27 lat. Został znaleziony przez znajomych na domowym podjeździe, przygnieciony przez swój samochód, który stoczył się ze stromego podjazdu przed jego domem.

Nowy film dokumentalny Adama Gibbsa i Drake’a Doremusa pt. “Love, Antosha” przybliża życie osobiste i zawodowe oraz walkę Antona z chorobą. W bardzo młodym wieku u aktora zdiagnozowano mukowiscydozę – ciężką, genetyczną, wielonarządową chorobę. Anton ukrywał fakt swojej choroby przed najbliższymi, współpracownikami i fanami.

W dokumencie kolegę z planu wspominają znani aktorzy: Chris Pine, JJ Abrams, Kristen Stewart, Willem Dafoe, Jennifer Lawrence i John Cho. Osobiste listy i e-maile, które wysłał swojej matce w ciągu swojego życia aktor, czyta Nicolas Cage.

Niezliczone momenty z dzieciństwa aktora zostały przedstawione za pozwoleniem matki Iriny i ojca Viktora, którzy porzucili karierę łyżwiarstwa figurowego w Rosji, aby wychować Antona w Los Angeles.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.