Puszki, skarbony do kwestowania i zbiórek w sklepach dla chorych z mukowiscydozą (poradnik 2019)

0

Jeżeli jesteś chorym na mukowiscydozę lub masz chore na mukowiscydozę dziecko, to Fundacja Oddech Życia może pomóc w zorganizowaniu zbiórki podczas wydarzenia charytatywnego (np. koncertu, eventu sportowego lub kulturalnego) lub całorocznej zbiórki w sklepach.

W jaki sposób otrzymać puszki (skarbony) do kwestowania i zbiórek w sklepach?

Puszki udostępniamy bezpłatnie podopiecznym naszej Fundacji.

1) Nie jesteś jeszcze podopiecznym Fundacji Oddech Życia

Jeżeli nie jesteś jeszcze podopiecznym Fundacji Oddech Życia, to pierwszym krokiem będzie rejestracja. Odbywa się elektronicznie, online za pośrednictwem formularzy: wniosek dla dorosłego chorego lub wniosek dla małoletniego (rodzic lub opiekun prawny). Uzupełnienie formularza zajmuje kilka minut.

Po rozpatrzeniu wniosku otrzymasz dostęp do panelu podopiecznego.

2) Jesteś podopiecznym Fundacji Oddech Życia

Jeżeli jesteś podopiecznym Fundacji Oddech Życia, to po zalogowaniu się do panelu podopiecznego, w zakładce “Zbiórki” znajdziesz komplet materiałów na temat organizacji zbiórki.

Jak to wygląda w praktyce?

    • Kontaktujesz się z fundacją za pośrednictwem maila: [email protected] informując o chęci organizacji zbiórki. Potrzebujemy wiedzieć, czy zbiórka będzie jednorazowa podczas jakiegoś wydarzenia (potrzebujemy znać miejsce, datę, organizatora wydarzenia) czy w sklepach (adresy i nazwy sklepów, które wyraziły zgodę na umieszczenie skarbonek).
    • Kolejnym krokiem jest podpisanie prostego porozumienia o użyczeniu puszek na potrzeby zbiórki (dokument możesz ściągnąć i zobaczyć w panelu podopiecznego).
    • Jeżeli chcesz, aby na puszkach było Twoje zdjęcie (zdjęcie dziecka) to musisz nam je przesłać drogą mailową na adres  [email protected]. Pamiętaj, że zdjęcie będzie wykorzystywane na etykietach w miejscach publicznych. Wysyłając zdjęcie wyrażasz zgodę na prezentację wizerunku.
    • Po otrzymaniu podpisanego porozumienia, puszki wysyłamy paczką pocztową lub kurierem.

Jak wyglądają puszki i etykiety?

Fundacja Oddech Życia posiada kilka różnych modeli puszek do kwestowania. W przypadku zbiórek prowadzonych w sklepach stosujemy puszki metalowe o pojemności 1 litra obklejone etykietą informacyjną. W przypadku wydarzeń sportowych, czy kulturalnych jesteśmy w stanie dostarczyć puszki w innych rozmiarach (np. o pojemności 0,7 litra – łatwiejsze do trzymania w rękach przez wolontariuszy).

Na etykiecie znajdują się podstawowe informacje o zbiórce, podopiecznym i fundacji.

Puszki kwestarskie Fundacji Oddech Życia

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.