Nowe materiały edukacyjne na mukoprzedszkole.pl – wsparcie dla przedszkolaków z mukowiscydozą

0

W ramach działań na rzecz edukacji i wsparcia dzieci z mukowiscydozą oraz ich opiekunów, serwis edukacyjny akcji “MukoPrzedszkole – Przedszkole przyjazne chorym na mukowiscydozę” pod adresem mukoprzedszkole.pl opublikował szereg nowych, wartościowych materiałów edukacyjnych.

Kampania edukacyjna “MukoPrzedszkole”

Przypomnienie o trwającej kampanii jest niezbędne, aby podkreślić jej znaczenie dla społeczności związanej z mukowiscydozą. Kampania ta kierowana jest przede wszystkim do przedszkoli oraz rodziców przedszkolaków cierpiących na tę chorobę, oferując im obszerne zestawy edukacyjne. Poprzez te działania, chcemy zwiększyć świadomość na temat mukowiscydozy wśród wychowawców i nauczycieli, a także dostarczyć im narzędzi niezbędnych do właściwej opieki nad dziećmi z tą chorobą.

Mukoboxy przedszkolne – innowacyjne podejście do edukacji

W tym roku nasze mukoboxy przedszkolne wzbogaciły się o dodatkową publikację, która ma na celu przybliżenie wychowawcom przedszkolnym tematyki enzymów trawiennych, zwłaszcza tych związanych z funkcją trzustki. Zrozumienie tej tematyki jest kluczem do zapewnienia wsparcia dla przedszkolaków z mukowiscydozą.

Co zawiera zestaw edukacyjny?

Zestaw edukacyjny został starannie zaprojektowany tak, aby dostarczyć wszystkich niezbędnych informacji i narzędzi. Obejmuje on:

  • List do dyrekcji przedszkola – oficjalne pismo przedstawiające cel i misję kampanii.
  • Książki dla nauczycieli i wychowawców – dwie pozycje skupiające się na tematyce mukowiscydozy oraz wsparciu dzieci z chorobami przewlekłymi w placówkach edukacyjnych.
  • Poradnik “Enzymy trawienne w diecie przedszkolaka” – kluczowy materiał dla zrozumienia specyfiki diety dzieci z mukowiscydozą i potrzeby stosowania Kreonu.
  • Aktualne wytyczne higieniczne związane z mukowiscydozą – instrukcje i zalecenia zapewniające bezpieczeństwo i zdrowie dzieciom w przedszkolu.
  • Duże plakaty edukacyjne – materiały wizualne skupiające się na higienie oraz mukowiscydozie, które można wywiesić w widocznym miejscu w przedszkolu.
  • Płyta DVD z materiałami edukacyjnymi – zbiór plakatów, filmów wideo oraz innych materiałów multimedialnych.
  • Książeczka “Higiena w domu chorego na mukowiscydozę” – poradnik dla rodziców, jak dbać o higienę w domowym środowisku.
  • Kolorowanki edukacyjne – materiały dla dzieci, które w przystępny sposób uczą o mukowiscydozie.
  • Dodatkowe materiały – inne pomocne zasoby wspierające edukację o mukowiscydozie.

Gdzie można zamówić przedszkolny mukobox edukacyjny?

Formularz zamówienia: oddechzycia.pl/aktualnosci/mukoboxy-edukacyjne-2023-2024-formularz-zamowienia/

Podsumowanie

Działania w ramach kampanii “MukoPrzedszkole – Przedszkole przyjazne chorym na mukowiscydozę” są kluczowe dla podniesienia świadomości społecznej na temat mukowiscydozy oraz wsparcia dzieci cierpiących na tę chorobę. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie mukoprzedszkole.pl, a także do aktywnego uczestnictwa w tej ważnej kampanii.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.