Dofinansowanie urządzeń do rehabilitacji domowej od WOŚP w 2023 (krok po kroku)

Jurek Owsiak WOŚP Fot. Łukasz Widziszowski WOŚP
0

Co roku, w ramach działań pomocowych WOŚP podejmuje się wsparcia indywidualnego, obejmującego kilkaset starannie wyselekcjonowanych przez Zarząd wniosków dotyczących pomocy w rehabilitacji domowej (zakupu sprzętu do rehabilitacji domowej).

Kryteria programu

Pomoc realizowana jest wobec niepełnosprawnych dzieci oraz niepełnosprawnych rozpoczynających dorosłe życie, czyli osób do 26 roku życia.

Fundacja WOŚP nie będzie przekazywała środków finansowych, nie będzie finansowała operacji, leków lub turnusów rehabilitacyjnych.

W przypadku, gdy cena wyrobu medycznego lub sprzętu do rehabilitacji jest niższa niż kwota 5 000 zł. lub jej równa – pomoc Fundacji WOŚP wynosi do 85% jego wartości.

W przypadku, gdy cena wyrobu medycznego lub sprzętu do rehabilitacji przekracza kwotę 5 000 zł. – pomoc Fundacji WOŚP wynosi do 5 000 zł.

Każdy przypadek zgłoszonej prośby o dofinansowanie pomocy rozpatrywany jest przez Zarząd Fundacji WOŚP indywidualnie. Oznacza to, że w indywidualnych przypadkach Zarząd może odstąpić w decyzji od zasad określonych wyżej. Fundacja WOŚP może zakupić jednej osobie sprzęt rehabilitacyjny raz na trzy lata.

Jak długo czeka się na rozpatrzenie wniosku w WOŚP?

Z powodu dużej ilości przesyłanych próśb o pomoc indywidualną – średni czas oczekiwania na odpowiedź wynosi 3 miesiące.

Jak starać się o dofinansowanie urządzenia do rehabilitacji domowej od WOŚP w 2023 roku?

W celu starania się o sprzęt do domowej rehabilitacji dla dziecka proszę przesłać:

  • 1. listowną prośbę na adres biura Fundacji WOŚP  (Dominikańska 19C, 02-738 Warszawa) w postaci “Formularza prośby indywidualnej Fundacji WOŚP dla rodzica/opiekuna dziecka lub osoby niepełnosprawnej pozbawionej zdolności do czynności cywilno-prawnych” lub  “Formularza prośby indywidualnej Fundacji WOŚP dla osoby niepełnosprawnej do 26. roku życia samodzielnie ubiegającej się o dofinansowanie”
  • faktura proforma na wybrany sprzęt rehabilitacyjny z podaniem adresu mailowego Sprzedającego
  • informacje o dofinansowaniach wybranego sprzętu z innych źródeł (PCPR/MOPS, NFZ, inne Fundacje)
  • orzeczenie o niepełnosprawności dziecka / dorosłego do 26 roku życia
  • zaświadczenie lekarskie o konieczności stosowania danego sprzętu do rehabilitacji domowej
  • informacje o dochodach rodziny (np. np. zaświadczenie o zarobkach z zakładu pracy, informacje z opieki społecznej, PIT-37, informacje o wysokości alimentów)

Szczegółowe informacje o zasadach programu oraz formie zwrócenia się do Fundacji z prośbą o pomoc znajdują się na stronie https://www.wosp.org.pl/medycyna/programy/pomoc-indywidualna

Fot. Łukasz Widziszowski WOŚP

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.