Odnajdują miłość, walcząc ze śmiertelną chorobą, która dosłownie kradnie oddech

0

W Five Feet Apart siedemnastoletnia Stella spędza większość czasu w szpitalu, jako pacjentka chorująca na przewlekłą, nieuleczalną chorobę – mukowiscydozę. Jej życie jest pełne rutyny, granic i samokontroli – wszystkie z nich są poddawane próbie, kiedy spotyka Willa, niemożliwie czarującego nastolatka, który tak jak ona od urodzenia cierpi na mukowiscydozę. W miarę jak ich uczucie rozkwita, rośnie pokusa porzucenia reguł i zasad. Niestety, chorzy na mukowiscydozę nie mogą się spotykać, przebywać w swoim otoczeniu. Bliskość może oznaczać śmierć w wyniku zakażenia krzyżowego niebezpiecznymi dla chorych na mukowiscydozę bakteriami.

Brian Tyler: “To było niesamowicie budujące komponować muzykę do filmu “Trzy kroki od siebie” (“Five Feet Apart), pięknej opowieści o miłości i życiu w obliczu niemożliwych do spełnienia szans i marzeń.

Muzyka musiała odzwierciedlać nieposkromionego ludzkiego ducha głównych bohaterów, którzy odnajdują miłość, walcząc ze śmiertelną chorobę, która dosłownie kradnie im oddech – mukowiscydozą. Muzyka musiała być surowa i prawdziwa, silnie emocjonalna.

“Nasza muzyka reprezentuje zarówno serce, jak i płuca i jest celebracją samego życia. Aspekt oddechowy muzyki jest tematem całego albumu, aż do ostatniego, długiego głównego akordu, kluczowego wydechu końcowego…”

Brian Tyler (ur. 8 maja 1972) to amerykański kompozytor, multiinstrumentalista, autor tekstów, dyrygent, aranżer, DJ i producent.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.