Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców niepełnosprawnych dzieci

fot. stopklatka z materiału wideo (Polsat)
13

“Zasiłek dodatkowy, zasiłek opiekuńczy ze względu na przerwę w szkole jest do ósmego roku życia. W specustawie przygotowujemy rozwiązanie, które będzie dotyczyło dzieci niepełnosprawnych i to rozwiązanie będzie przysługiwało do 18 roku życia. Te dzieci też będą uprawnione do zasiłku opiekuńczego, czyli nie będzie tu granicy ośmiu lat” przekazał wczoraj wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed w programie Polsatu “Wszystko o koronawirusie”.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

 1. Mama mówi

  A 8+ znowu pominięte. To jest dramat nauki dzieci mają więcej niż zwykłe w szkole. Ja przychodzę po pracy wieczorem i robię zadanie od dzieci 9 i 12 latki. Na drugi dzień wysyłamy zadanie . To jest chore i nie przemyślane w ogóle rodzice dzieci 8+ muszą chodzić do pracy i zrobić pracę za nauczyciela . Mimo że są lekcje on-line to zadanie “domowe” też mają. nie wspominając o zwykłych pracach domowych ( obiad, porządki , pranie) nikt za nas tego nie zrobi ….

 2. Doti mówi

  Dokładnie podpinam się co z dziećmi 8+ i wyżej?

 3. Mama2 mówi

  Podzielam Zdanie Mama mówi. Co z dziećmi 9 lat i starsze. Przecierz te dzieci też chodzą do szkoły nie są zwolnione ani z nauki ani opieki. Ja Pracuje po 12godzin. wracam wieczorem i dzieci zamiast iść spać to w nocy muszą odrabiać lekcje.Lekcje które wykładali nauczyciele teraz robią to rodzice dotego dochodzą zadania do domowe.

 4. Agnieszka mówi

  Jestem ciekawa co z dziećmi powyżej ośmiu lat. Prawo w Polsce jasno mówi pod opieką rodziców zostaja dzieci do 14 roku życia. Czyli co dzieci które skończyły 8 lat już mogą same zostawać w domu i rodzice mogą iść do pracy??!!!!!! To jest nienormalne!!!!!! Zasiłek powinien dostać każdy rodzic który ma dziecko do 14 roku życia!!!!!!!

 5. Inter mówi

  A co my rodzice 8+ co z naszymi dziećmi?
  W pierwszych dniach słyszeliśmy w mediach do dwunastego roku życia,a raptem parę godzin później wycofanie się z tego.
  Więc…,co z nami?

 6. Edyta mówi

  Znów pominiete dzieci 2latka które byly pod opiekom babć i niań 65+.
  Te dzieci moga zostac same w domu?
  Ponoć mamy chronic seniorów
  Śmiech na sali

  1. Agata mówi

   Jezeli twoje dziecko było pod opieką babci bądź opiekunki to znaczy ze masz go z kim zostawić. Bo przecież wcześniej miał zapewniona opiekę pozdrawiam

 7. Marcin mówi

  Zaś ja mam jeszcze lepiej. Mój syn ma 8,5 roku, jestem ojcem samotnie wychowującym syna i z powodu tej zarazy musiałem przejść na bezpłatny urlop, narazie do końca Kwietnia. No i tu się zaczynają schody bo niestety nikt mi nie zapłaci za siedzenie w domu.

  1. Beata mówi

   Ze względu na tą sytuację mógł Pan porosić lekarza dziecięcego o wystawienie opieki nad dzieckim, miał by Oan 100%zapłacone

 8. Mama3 mówi

  Państwo nie bierze pod uwagę dziedzi 8+ skoro za każdym razem są one pomijane. Czym różni się dziecko 7 letnie a dziecko które skończyło właśnie 8 lat jak w przypadku mojego dziecka które za 2 tyg. Kończy 8 lat. Co dalej??? Wychowuje dziecko sama. Jeżeli nic się do tej pory nie zmieni a jak widać nie zapowiada się na to, to za 2 tyg. Będę musiała wrócić do pracy bo już nie będę mogła zostać z dzieckiem w domu bo córka skończy 8 lat. Z kim mam córkę zostawic???? Z dziadkami którzy są w grupie ryzyka?? To jest sytuacja bez wyjścia bo Państwo nic w tym kierunku nie robi.

 9. Edyta mówi

  Co z dzieckiem 8+ ?. Mam zostawić samo w domu katastrofa !!!

 10. Monika mówi

  A czy dziecko o specjalnym kształceniu też się wlicza do dzieci niepełnosprawnych. Syn akurat ma 7 lat i 11 miesięcy więc i tak jestem w domu.

 11. Magdalena mówi

  To jest skandal !! Dlaczego rodzice musza teraz pracować za nauczycieli i robić lekcje z dziećmi, osmiolatek sam nie przejrzy librusa i nie zrobi sam ćwiczeń!!! Pracuje do 19 godziny i muszę w nocy z dzieckiem lekcje robić!! Pozostaje urlop a po nim urlop bezpłatny!! Bo rządzący nie myślą o ludziach, tylko żeby za wszelką cenę wybory się odbyły!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.