Podkarpackie placówki walczące z koronawirusem otrzymały wsparcie Amiki

0

Grupa Amica sprawnie reaguje na prośby o wsparcie z różnych placówek medycznych w całej Polsce, które znalazły się w trudnym położeniu w związku z epidemią. Jej sprzęt AGD dotarł w tym tygodniu do szpitali w Leżajsku, Nisku, Tarnobrzegu i do Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Inicjatorem jego przekazania był sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Marcin Warchoł. W transporcie pomogła Akademia Piłkarska Stalowa Wola.

Leżajsk to dotychczas najdalej położona miejscowość, do której trafił sprzęt marki Amica. Przez epidemię COVID-19 personel oddziału intensywnej opieki medycznej tamtejszego szpitala działa w ograniczonym składzie. Lekarze i pielęgniarki, którzy pozostali na oddziale, muszą pracować ponad ustalone normy. Szpitalowi przekazano lodówkę i kuchnię mikrofalową. Z kolei do szpitala w Nisku, na oddziały hospitalizujące osoby z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2, dostarczono dwie chłodziarki i dwie mikrofale. Sprzęt AGD podarowano również Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu oraz Domowi Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

– Na polskich przedsiębiorców można liczyć. Pod koniec ubiegłego tygodnia przekazałem Amice listę potrzeb placówek medycznych z Podkarpacia, a już w poniedziałek rano z Wronek wyjechał samochód załadowany sprzętem ufundowanym przez firmęJestem pod dużym wrażeniem jej sprawności i chęci niesienia pomocy, reakcja Amiki była natychmiastowa. Dziękujemy. Chciałbym też wyrazić moją wdzięczność Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola, za wsparcie naszej idei – podsumował sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Marcin Warchoł.

Grupa Amica należy do grona firm, które odczuwają skutki epidemii. Pomimo to, w czasie, kiedy trwa wymuszona przerwa produkcyjna, udziela pomocy służbie zdrowia w całym kraju.

– Obecna sytuacja jest bezprecedensowa w najnowszej historii świata, w takich momentach mamy szansę pokazać się z jak najlepszej strony. Dlatego Grupa Amica zaangażowała się w bezinteresowną pomoc dla osób stojących w pierwszej linii na froncie walki koronawirusem. Jesteśmy przekonani, że razem uda się nam zapanować nad sytuacją i już wkrótce sytuacja się unormuje – powiedział Tomasz Pietrzyk, rzecznik prasowy Grupy Amica.

W sumie na Podkarpacie pojechało z Wronek 7 chłodziarek, 5 kuchni mikrofalowych i pralka.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.