Poczta Polska rozwozi środki ochrony do szpitali, przychodni i aptek

0

Poczta Polska dystrybuuje do szpitali, przychodni i aptek kolejną partię płynów dezynfekujących, maseczek ochronnych oraz rękawiczek sprowadzonych ostatnio z Chin. W ramach „Akcji Specjalnych” Spółka współpracuje z Ministerstwem Zdrowia, Agencją Rezerw Materiałowych oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Od początku akcji przygotowano i doręczono już ponad 51 tys. paczek ze środkami ochrony.

Na potrzeby walki z pandemią Poczta Polska przekształciła swoje sortownie w Łodzi i Grodzisku Mazowieckim na magazyny, do których trafiają materiały dezynfekcyjne i ochronne sprowadzane z Chin. Na miejscu są one sortowane i pakowane do mniejszych pakietów, a następnie – zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia – dystrybuowane do placówek medycznych w całym kraju. Dotychczas w ten sposób rozdystrybuowano prawie milion litrów płynów dezynfekcyjnych, 10 mln masek ochronnych, 10 mln rękawic ochronnych oraz ponad 22 tys. pakietów (10 l płynu, 100 masek, 200 rękawic) dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej i aptek.

– Potencjał logistyczny Poczty Polskiej pozwala na sprawną dystrybucję materiałów ochronnych dla służby zdrowia. W magazynie w Łodzi praca trwa 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia, Agencją Rezerw Materiałowych oraz Agencją Rozwoju Przemysłu, pomagają nam żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Działamy wspólnie na rzecz najważniejszej teraz sprawy, jaką jest walka z epidemią– mówi Paweł Przychodzeń, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej ds. logistyki.

Poczta Polska, wykorzystując swoją logistykę przewozi ładunki nadchodzące z Chin do jednostek Agencji Rezerw Materiałowych i Agencji Rozwoju Przemysłu. Część asortymentu Spółka dostarcza do magazynów ARM i w dalszym krokach dystrybuuje do pozostałych placówek nadzorowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

W najbliższych dniach w Polsce wyląduje największy samolot transportowy na świecie Antonow An-225. Na jego pokładzie ma dotrzeć sprzęt medyczny, który będzie wykorzystywany do walki z koronawirusem. Akcja będzie obsługiwana przez ARP, Wojsko Polskie oraz Pocztę Polską. Spółka odbierze materiały ze środkami ochrony osobistej i zajmie się dalszą dystrybucją.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.