Pulmo Forum 2024 – czas na podsumowanie roku 2023 w pulmonologii

Wydarzenie online

0

23 marca 2024 roku odbędzie się konferencja naukowo-edukacyjna Pulmo Forum 2024. To kolejna odsłona corocznego spotkania w formie online podsumowującego najważniejsze doniesienia naukowe w pulmonologii w roku 2023.

„Zależy nam, abyśmy w tej formule, formule online dostarczyli skondensowaną ilość wiedzy na temat tego, co działo się w zeszłym roku w kilku dziedzinach pulmonologii: w chorobach obturacyjnych, w chorobach śródmiąższowych, infekcyjnych, w raku płuca, w niewydolności oddychania – mówi profesor Adam Barczyk, główny pomysłodawca, przewodniczący Komitetu Naukowego konferencji, wice prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc oraz Kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii, Wydział Nauk Medycznych w Katowicach ŚUM a także Ordynator Oddziału Pneumonologii Górnośląskiego Centrum Medycznego ŚUM w Katowicach.

„Zależy mi na tym, żeby dzięki udziałowi w tej konferencji, nie inwestując dużo czasu, kilka godzin, można uzyskać dużo informacji, które co prawda są w przestrzeni naukowej, ale zdobycie ich, opracowanie, zabiera wiele godzin i dni” – dodaje profesor Barczyk.

Wykłady poprowadzą czołowi eksperci z różnych dziedzin polskiej pulmonologii, przedstawiając autorskie wykłady stanowiące przegląd najważniejszych prac naukowych opublikowanych w roku 2023 i początku 2024. W tym roku zakres konferencji obejmie następujące choroby: astmę oskrzelową, POChP, choroby śródmiąższowe płuc, choroby infekcyjne płuc, raka płuc, niewydolność oddechową i zespół bezdechu we śnie.

Poruszone zostaną przede wszystkim najnowsze tematy istotne klinicznie z perspektywy polskiego lekarza pulmonologa, internisty, lekarza medycyny rodzinnej oraz innych specjalności zainteresowanych pulmonologią (np. alergologów, kardiologów, reumatologów czy onkologów).

Konferencja, jak zawsze, odbędzie się w formule online umożliwiając bezpłatne uczestnictwo. Dzięki takiej formule możliwe jest objęcie zasięgiem wszystkich zainteresowanych, których w ubiegłym roku było ponad pięciuset.

 

Zarejestruj się na konferencję już dziś!

Do 22 marca 2024 istnieje możliwość bezpłatnej rejestracji. Zapraszamy do zapisów w oficjalnym panelu rejestracyjnym: https://pulmoforum.grupaconway.pl/rejestracja

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.