“65 róż Igiego” – publikacja edukacyjna dla dzieci na temat mukowiscydozy

W środowisku medycznym mukowiscydoza jest szeroko rozpoznawalna jako jedno z najbardziej złożonych schorzeń genetycznych dotykających układ oddechowy. Jednakże dla wielu pacjentów, zwłaszcza najmłodszych, oraz ich rodzin jest to choroba pełna niewiadomych, stawiająca przed nimi codzienne wyzwania. Odpowiadając na potrzebę edukacji i wsparcia w tej dziedzinie, została wydana książeczka “65 róż Igiego”, stanowiąca nie tylko źródło wiedzy, ale i prawdziwą opowieść o życiu z mukowiscydozą.

Tytuł książeczki nawiązuje do anglojęzycznego pojęcia “65-roses”, które fonetycznie w języku angielskim brzmi podobnie jak “cystic fibrosis” – mukowiscydoza. Jest to subtelne i głęboko symboliczne odniesienie, podkreślające wyzwanie, jakie stanowi ta choroba.

Klaudia Parat, autorka publikacji i matka głównego bohatera – Igiego, przybliża czytelnikom rzeczywistość życia z mukowiscydozą. Opowieść prowadzona jest z perspektywy Igiego, ucznia pierwszej klasy podstawówki, który z niezwykłą dojrzałością dzieli się swoimi doświadczeniami. Dzięki tej książeczce można zrozumieć, czym dokładnie jest mukowiscydoza, jakie procedury terapeutyczne są stosowane w jej leczeniu oraz jakie wyzwania stawia przed pacjentami i ich rodzinami.

Dla specjalistów z dziedziny pulmonologii, książeczka “65 róż Igiego” może stanowić cenne narzędzie w pracy edukacyjnej z pacjentami i ich rodzinami. Pomaga ona budować most zrozumienia pomiędzy specjalistami a pacjentami, ułatwiając komunikację i budując zaufanie.

Szczegóły publikacji:

  • Tytuł: “65 róż Igiego”
  • Autor: Klaudia Parat
  • Format: książeczka A5, miękka okładka, 16 stron

Publikacja dostępna jest do zakupu za pośrednictwem strony Fundacji Oddech Życia.

W dobie postępującej medycyny, edukacja pacjentów i ich rodzin staje się kluczem do skutecznego leczenia. “65 róż Igiego” to ważny krok w kierunku pełniejszego zrozumienia mukowiscydozy i jej wpływu na życie pacjentów. Zachęcamy wszystkich specjalistów z dziedziny pulmonologii do zapoznania się z tą publikacją i wykorzystania jej w codziennej praktyce.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.