Dwa zgony wśród zakażonych COVID-19 w szpitalu w Jarosławiu

0
22 przypadki osób zakażonych koronawirusem potwierdzono w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu (woj. podkarpackie). W ognisku odnotowano dwa zgony – poinformowała w niedzielę po południu PAP rzeczniczka wojewódzkiej stacji sanepidu w Rzeszowie Dorota Gibała.

Dodała, że wśród zakażonych COVID-19 w jarosławskim szpitalu 17 to pacjenci z różnych powiatów i 3 osoby z personelu medycznego. W tym ognisku odnotowano także dwa zgony wśród pacjentów. Jak podaje sanepid, są to dwaj starsi mężczyźni; jeden z powiatu leżajskiego, drugi – z jarosławskiego.

Oddział chorób wewnętrznych i jarosławski SOR zostały zamknięte w piątek w związku z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa u jednego z hospitalizowanych pacjentów.

Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu w wydanym wówczas oświadczeniu zawiadomił, że w związku z potwierdzonym przypadkiem COVID-19 u pacjenta zostało wszczęte dochodzenie epidemiologiczne.

„Sam szpital pracuje, zamknięto natomiast oddział chorób wewnętrznych oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy, wstrzymano także, z oczywistych względów, przyjęcia do pozostałych oddziałów szpitalnych do odwołania i pełnego wyjaśnienia sytuacji” – poinformowało Centrum.

Zapewniło jednocześnie, że pacjenci, którzy wymagają hospitalizacji przyjmowani będą przez szpitale w: Przeworsku, Przemyślu, Lubaczowie, Leżajsku i Rzeszowie. Centrum dodało, że placówki te zostały o tym poinformowane.

Rzeczniczka wojewódzkiej stacji sanepidu dodała, że pobrane w piątek wymazy od personelu i pacjentów jarosławskiego szpitala są w trakcie badania. Zaplanowane są kolejne testy.

„Trwa dochodzenie epidemiologiczne, ustalane są osoby z kontaktu” – zaznaczyła.

Według stanu na sobotę kwarantanną objętych jest tam ponad 200 osób, z którymi zakażeni mogli mieć kontakt, a także ich rodziny.

Kolejne ognisko zakażenia COVID-19 wykryto też w Nadleśnictwie Bircza w powiecie przemyskim. Tam zakażenie koronawirusem potwierdzono u 15 osób, w tym u 9 pracowników i 6 osób z kontaktu domowego.

Według informacji przekazanych PAP przez Gibałę sanepid nałożył tam 428 decyzji o kwarantannie osób z bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi i osób z nimi zamieszkujących. Badania u osób w kwarantannie prowadzone są na bieżąco. Trwa dochodzenie epidemiologiczne. (PAP)

autor: Agnieszka Pipała

api/ dki/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.