700 tysięcy dolarów na badania nad nową terapią zakażeń wywołanych przez Burkholderia cepacia

0

Amerykańska fundacja Cystic Fibrosis Foundation udzieliła dużego wsparcia finansowego dla organizacji non-profit Calibr, funkcjonującej w ramach działu badań i rozwoju amerykańskiej firmy Scripps Research. Fundusze zostaną wydane na poszukiwanie związku, który mógłby być stosowany w leczeniu infekcji spowodowanych przez 22 gatunki bakterii znanych pod nazwą kompleksu Burkholderia cepacia (BCC).

Tylko u 2,6 procent populacji pacjentów z mukowiscydozą w USA odnotowano w 2018 r. obecność bakterii BCC. Niestety u wielu z tych osób infekcje mają ciężki przebieg. Osoby cierpiące na mukowiscydozę, które mają jeden konkretny gatunek BCC – Burkholderia cenocepacia – są często odrzucane jako kandydaci do przeszczepu przez wiele ośrodków transplantacji płuc, ponieważ istnieje ryzyko ciężkich zakażeń po przeszczepie.

Naukowcy z Calibr przejrzą bibliotekę 13 000 cząsteczek, które zostały wykorzystane w opracowywaniu leków na inne choroby, w celu ustalenia, czy można je zastosować jako środek przeciwdrobnoustrojowy w celu eliminacji bakterii B. cepacia. Jeśli pojawią się jakieś pozytywne trafienia, naukowcy z Calibr zbadają, czy cząsteczki można wykorzystać w leczeniu infekcji wywołanych przez bakterie B. cepacia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.