Dla Oliwki chorej na mukowiscydozę uzbierano ponad 44 tysiące złotych! Są środki na kamizelkę oscylacyjną

0

Nocna Jazda Ratowników dla Oliwki przeszła do historii. Podczas sobotniej zbiórki do puszek uzbierano 19 638,17 zł, podczas niedzielnej 8 443,71 zł, dodatkowo na konto Stowarzyszenia wpłynęło już około 16 000 zł. Aby podać ostateczną kwotę zbiórki dla Oliwki czekamy na przelewy z wygranych licytacji. Już teraz wiadomo, że uzbierano pełną kwotę na kamizelkę oscylacyjną dla chorej dziewczynki.

Po raz trzeci ratownicy zebrali się na Podkarpaciu w słusznej sprawie. Podczas finału „Nocnej Jazdy Ratowników dla Oliwki” w Jedliczu, w sobotę 20 maja 2017r., zebrało się ponad sto samochodów ratowniczych oraz innych pojazdów. Były wielkie emocje, które zawsze przekonują, że warto pomagać.

W sobotę 20 maja na parkingu ORLEN Południe w Jedliczu setki osób spotkały się by pomóc małej Oliwce i jej rodzicom w trudnej codzienności zmagania się z mukowiscydozą. Inicjatorami akcji były OSP Dobieszyn, Krosno112.pl i Gmina Jedlicze.

Zapadła decyzja, że zbiórkę publiczną poprowadzi Stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość z Potoka.

Na nasz apel odpowiedziały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z województw podkarpackiego oraz małopolskiego oraz wiele innych podmiotów takich jak Państwowa Straż Pożarna, Komenda Miejska Policji w Krośnie, Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie, Pogotowie Medyczne “Emergencia” z Jasła, załoga Cellfast Ballon Team, Pomoc Drogowa Gex Hol, pan Krzysztof Krzywda z holownikiem Ratownictwa Drogowego, firma Trans Alen z podnośnikiem hydraulicznym, Zakładowa Straż Pożarna ORLEN Południe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Fundacja Maltańska Służba Medyczna Oddział Krosno, Riders of Flames Chapter Krosno, Sherwood Riders Jedlicze.

Na akcji obecna była Oliwka wraz z rodzicami i siostrą Blanką, którzy ze wzruszeniem dziękowali wszystkim za każde wsparcie. Pięknym i bardzo wzruszającym mometem było wręczenie czeku na 3000 zł od Strażaka Zawodowego Roku województwa podkarpackiego st. kpt. Janusza Litwina z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie.

W sumie przez całą akcję przewinęło się przez rafineryjny parking 122 samochody służb ratunkowych i pokrewnych co jest historycznym rekordem. Wiele jednostek przyjechało więcej niż jednym samochodem, niektóre z nich zabrały ze sobą quady i łódki. W samej Nocnej Jeździe Ratowników uczestniczyły 102 samochody służb.

Impreza z udziałem tylu formacji mundurowych nie mogła się obejść bez pokazów ich umiejętności. Widowiskowy pokaz wysokościowy przeprowadziła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z JRG Krosno oraz ratownicy GOPR Bieszczady na podnośniku hydraulicznym o wysięgu 30 metrów.

Pokaz siły swoich działek wodno-pianowych przeprowadzili strażacy z OSP Lubatowa, OSP Kopytowa, Zakładowej Straży Pożarnej ORLEN Południe, OSP Brzyska i OSP Skołyszyn z powiatu jasielskiego.

Symulację wypadku drogowego i akcji ratowniczo-gaśniczej przeprowadzili strażacy z Dukli, Pustyn i Żarnowca (w zastępstwie zastępu z Krościenka Wyżnego, który został zadysponowany do miejscowego zagrożenia w swojej miejscowości).

Prócz widoku strażackich wozów można było skosztować prawdziwej strażackiej grochówki, której przyrządzaniem zajęli się pracownicy krośnieńskiej komendy st. sekc. Ryszard Menet, ogn. Krzysztof Rec oraz gromada wolontariuszy. Z pożywnej zupy udało się uzbierać do puszki 3027,27 zł! Miłym elementem było również wręczenie przez firmę Budka u Wujka odpowiedzialną za catering, 15% od utargu. Słodki bufet z ciastami przygotowała rodzina i przyjaciele Oliwki oraz cukiernia Joasia.

Akcję ubarwniły występy wokalne Gabrieli Czekańskiej, Damiana Michniewskiego, Dominiki Góry, Gabrieli Lipki, a w ostatniej części akcji wystąpił Zespół Suski oraz odbył się koncert Zespołu Kapitał. Wśród wielu gości pojawiła się mała Hania wraz z rodzicami, na rzecz której organizowana była pierwsza edycja Nocnej Jazdy Ratowników.

Po zbiórce i atrakcjach przy ul. Rejtana w Jedliczu kolumna samochodów przejechała drogami Jedlicza, Zręcina, Żeglec, Chorkówki, Krosna i Dobieszyna, by zakończyć jazdę znów na parkingu w Jedliczu. Widok był jak zawsze niesamowity. W wielu miejscach przy drodze stali mieszkańcy miejscowości oglądając zjawiskową kolumnę i pozdrawiali ratowników.

 

 

Zbiórkę publiczną przeprowadziło Stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość z Potoka, a niezawodnymi wolontariuszami opiekowała się pani Mariola Przetacznik. W sobotniej zbiórce do puszek uzbierano 19 638,17 zł, podczas niedzielnej prowadzonej przez OSP Męcinka 8 443,71 zł, dodatkowo z wpłat na konto Stowarzyszenia wpłynęło już około 16 000 zł. Aby podać ostateczną kwotę zbiórki dla Oliwki czekamy na przelewy z wygranych licytacji. Już teraz wiadomo, że Stowarzyszenie dysponuje funduszem ponad 44 tysięcy złotych, a uzbierana kwota pokryje w pełni koszt zakupu kamizelki oscylacyjnej dla chorej Oliwki (koszt około 35 000 zł).

Nie sposób wymienić wszystkich, którym chcielibyśmy podziękować. W imieniu wszystkich organizatorów oraz rodziców Oliwki dziękujemy wszystkim za udział i przekazanie choćby najmniejszej kwoty na zbiórkę. Suma zebranych środków potwierdza, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Podziękowania składamy:
– st. bryg. Mariuszowi Bieńczakowi – Komendantowi Miejskiemu PSP w Krośnie,
– mł. insp. Leszkowi Buryle – Komendantowi Miejskiemu Policji w Krośnie,
– st. asp. Marcinowi Krężelowi, który reprezentował Komendanta Miejskiego Policji w Kośnie,
– dyrektorowi SPPR Krosno lek. Andrzejowi Jurczakowi,
– dowódcom JRG w Krośnie bryg. Pawłowi Gajowi oraz mł. bryg. Krzysztofowi Marszałkowi oraz całej zmianie II,
– Prezesowi ZOP ZOSP RP w Krośnie dh Janowi Kilarowi,
– Prezesowi ZOP ZOSP RP w Jaśle dh Stanisławowi Święchowi,
– Stowarzyszeniu Troska o Twoją Przyszłość z Potoka za podjęcie się przeprowadzenia i koordynowania zbiórki publicznej,
– Pani Jolancie Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze,
– Panu Janowi Juszczakowi – Staroście Krośnieńskiemu,
– Panu Jerzemu Brniakowi z ORLEN Południe za pełną pomoc,
– Wojciechowi Tomkiewiczowi za profesjonalizm i nieocenioną pomoc,
– Pani Grażynie Twardzik za zorganizowanie koncertów,
– Motocyklowemu patrolowi policji za poprowadzenie kolumny w trakcie przejazdu,
– Zygmuntowi Jerzykowi z GOK Jedlicze za prowadzenie imprezy,
– za przepyszną grochówkę Ryszardowi Menetowi, Krzysztofowi Rec i ich pomocnikom,
– GOPR Bieszczady: Krzysztofowi Szczurkowi, Rafałowi Jakubowiczowi oraz Dominikowi Jagielle,
– Sponsorom za ufundowanie produktów do ponad 400 litrów grochówki: sklepowi GROSZEK z Dobieszyna, Panu Piotrowi Woźniakowi za organizację wkładu do kotła, masarni Dobrucowa, Zakładom Mięsnym Nowy Żmigród, Zakładom Mięsnym Sokołów, Zakładom Mięsnym Wisłok – Miejsce Piastowe, Zakładom Mięsnym Ząbek – Dębica oraz AUTO SZYBY Integro, MarWil Drewno Bukowe, a także piekarnie An Wit Witold Ulanowski i GS Jedlicze. Dziękujemy Komendantowi st. bryg. Mariuszowi Bieńczakowi za udostępnienie strażackiej kuchni w JRG Krosno,
– Wójtowi Gminy Wojaszówka Sławomirowi Stefańskiemu za pomoc w organizacji sceny,
– Wójtowi Gminy Chorkówka Andrzejowi Konieckiemu,
– druhowi Danielowi Wilkowi (DJ Drak) za tło muzyczne,
– GOK Jedlicze za nagłośnienie i oświetlenie sceny,
– Zespołowi Kapitał a także wszystkim wokalistom za oprawę muzyczną,
– sportowcom, Dawidowi Bril, Ewelinie Marcisz, Łukaszowi Szczurek, Szymonowi Piękoś, Karolowi Krupa oraz Judokom,
– drukarni KrosArt za wydrukowanie plakatów, ulotek, identyfikatorów i podziękowań,
– firmom Auto-Kram za wraki samochodów oraz Gex-Hol za ich transport,
– firmie TransAllen za użyczenie podnośnika hydraulicznego,
– BorgWarner Racing Team Szymon Piękoś & Karol Krupa,
– właścicielom pojazdów Porsche Panamera V8 4,8l oraz Jaguar XK,
– Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Krośnie za symulatory,
– całej grupie strażaków-motocyklistów Riders of Flames Chapter Krosno oraz Sherwood Riders Jedlicze,
– za zdjęcia i filmy z dronów dziękujemy DRON Krosno oraz Złączeni Kadrem, Pawłowi Duda z portalu jedlicze.org i KrosnoCity.pl,
– za zdjęcia Adamowi Hejnarowi, Jakubowi Jastrzębskiemu oraz Radkowi Sowińskiemu,
– za pomoc techniczną na miejscu i na parkingach dziękujemy druhom z OSP Dobieszyn, OSP Krosno-Turaszówka, OSP Grabanina, OSP Żarnowiec oraz zaprzyjaźnionym druhom z OSP Poraj,
– firmie Graw-Glas oraz Zorza za przygotowanie upominków dla uczestników imprezy,
– Serdeczne podziękowania również dla osób i firm, które przekazały przedmioty lub usługi na licytację. Suma z licytacji jest imponująca, czekamy na ostatnie przelewy,
– dziękujemy partnerom medialnym: Radio Wawa, Jasło112, Strzyżow998, KrosnoCity.pl
– Dziękujemy mediom: Radiu Rzeszów, Radio Eska, Radio RMF Maxxx, Radio Trendy, Telewizji Obiektyw, portalowi Jedlicze.org, tygodnikowi Nowe Podkarpacie oraz wszystkim którzy rozpropagowali naszą inicjatywę.

Pamiętajcie, że akcja trwa nadal, każdy kto chciałby przekazać wpłatę na specjalnie utworzone konto dla Oliwki może to zrobić w dowolnej chwili.

Stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość
PBS o. Krosno: 49 8642 1083 2002 8324 0115 0005 z dopiskiem “Dla Oliwki Koza”
Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali:
– Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie st. bryg. Mariusz Bieńczak,
– Komendant Miejski Policji w Krośnie mł. insp. Leszek Buryła,
– Dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie lek. Andrzej Jurczak,
– Starosta Krośnieński Pan Jan Juszczak,
– Burmistrz Miasta i Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik,
– Prezes ZOP ZOSP RP w Krośnie dh Jan Kilar,
– Prezes ZOP ZOSP RP w Jaśle dh Stanisław Święch.

DZIĘKUJEMY!
Marcin Mikosz, Magdalena Czelna – Krosno112
Rafał Janocha, Robert Kozioł – OSP Dobieszyn
Lidia Lipka – Stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość

ZAPRASZAMY DO WIĘKSZEJ GALERII ZDJĘĆ RÓWNIEŻ NA PROFILU KROSNO112 NA FACEBOOKU (KLIKNIJ)
fot. Adam HEJNAR | Jakub JASTRZĘBSKI | Radosław SOWIŃSKI | Paweł DUDA | Magda CZELNA | DRON Krosno | Złączeni Kadrem

Artykuł pochodzi z serwisu: krosno112.pl (za zgodą autorów)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.