Głębszy oddech, lepsza jakość i dłuższe życie dla pacjentów chorych na mukowiscydozę

fot. Adobe
0

Pacjenci cierpiący na mukowiscydozę, ciężką genetyczną chorobę, zwrócili się do Jerzego Owsiaka, prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z apelem o pomoc w zakupie sprzętu do fizjoterapii, a dokładniej urządzeń SIMEOX dla ośrodków leczenia mukowiscydozy w Polsce.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia petycji i podpisania apelu pod adresem: https://podpisz.to/petycja/glebszy-oddech-lepsza-jakosc-dluzsze-zycie-dla-pacjentow-chorych-na-mukowiscydoze,661

“Urządzenie SIMEOX firmy PhysioAssist jest przeznaczone dla pacjentów z obturacyjnymi chorobami układu oddechowego zajętego obfitą ilością wydzieliny. Grupą docelową terapii SIMEOX są pacjenci z mukowiscydozą, pierwotną dyskinezą rzęsek, POChP, rozstrzeniem oskrzeli, zwłóknieniem płuc i astmą. Działanie urządzenia polega na upłynnieniu (rozrzedzeniu) śluzu oskrzelowego i jego odprowadzeniu za pomocą wibracji powietrza podczas fazy wydechu. Umożliwia ono pacjentowi wykonywanie długich, pasywnych wydechów dzięki następującym po sobie sygnałom depresji. SIMEOX przesyła sygnał do drzewa oskrzelowego, który rozrzedza i odprowadza wydzielinę w celu łatwiejszego jej usunięcia.”

Pacjenci chorzy na mukowiscydozę Polska, Warszawa 3 listopad 2020
Dzieci i ich Rodzice
do
Pana Jerzego OWSIAKA
Prezesa Fundacji
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Szanowny Panie Jurku,
My rodzice chorych dzieci na mukowiscydozę oraz dorośli chorzy na mukowiscydozę, której średnia wieku nie przekracza 20 lat, zwracamy się do Pana o pomoc. Oto, abyśmy mogli złapać oddech, oddychać lepiej i żyć dłużej. Móc chodzić do szkoły, bawić się z kolegami, mieć siłę uścisnąć Mamę i Tatę, mieć normalne życie.

Od 3 lat jest dostępny na europejskich rynkach, również i w Polsce aparat o nazwie „SIMEOX”. Jest to urządzanie, które pozwala na skuteczny drenaż drzewa oskrzelowego, oczyszczenie naszych dróg oddechowych z zalegającego śluzu. SIMEOX zwiększa wydolność oddechowa, zapobiega zaostrzeniom oskrzelowo – płucnym. Simeox sprawia ze możemy lepiej oddychać. Wpływa na jakość naszego życia, umożliwia nam codzienne czynności.

Niektóre szpitale posiadają już SIMEOX, ale nie zawsze możemy z niego skorzystać podczas naszych hospitalizacji, ponieważ są to pojedyncze sztuki i lekarze muszą drastycznie wybierać dla kogo przeznaczyć to urządzenie.

Simeox powinien być też stosowany w codziennej rehabilitacji drzewa oskrzelowego. Są tacy pośród nas, którzy mieli środki na zakup urządzenia, albo mieli siłę i możliwości na znalezienie finasowania. Są to jednak nieliczni…
SIMEOX jest nam bardzo potrzebny, ten aparat może wpłynąć na przebieg naszej choroby, długość i jakość naszego życia.

Uprzejmie prosimy o przyjście nam z pomocą: doposażenie szpitali w urządzenie oraz sprawienie abyśmy mogli również móc używać SIMEOX w domu. Bardzo Pana prosimy.
Simeox jest dla nas ważny właśnie teraz, kiedy musimy ograniczać do minimum nasze kontakty z otoczeniem, bowiem możemy stosować aparat samodzielnie , bez pomocy fizjoterapeuty.

Wiemy doskonale, ze dostaje Pan takich próśb bardzo dużo, mimo to bardzo Pana prosimy o pomoc.

Dziękujemy za Pana wsparcie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.