Badania kliniczneNauka

Poprawa klirensu śluzowo-rzęskowego w płucach osób chorych na mukowiscydozę

Brytyjska firma biotechnologiczna Enterprise Therapeutics zajmująca się badaniami i opracowywaniem nowych metod leczenia chorób układu oddechowego, otrzymała dodatkowe wsparcie finansowe, w wysokości ponad 29 mln funtów. Pozyskane pieniądze posłużą do rozwoju eksperymentalnych terapii w mukowiscydozie (CF) oraz przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) i ciężkiej astmie.

Naukowcy tej firmy opracowują między innymi nową terapię ukierunkowaną na regulację pracy kanałów jonowych TMEM16A i ENaC, w celu zwiększenia nawodnienia wydzieliny i poprawy klirensu śluzowo-rzęskowego w płucach. Trwają tez prace nad preparatem ograniczającym produkcję wydzieliny w płucach u chorych z mukowiscydozą.

 

 

Portal Oddech Życia

Pod redakcją Mirosława Wójcika, redaktora naczelnego tytułu prasowego „Oddech Życia” i portalu OddechZycia.pl. Oddech Życia to specjalistyczny polski portal poświęcony mukowiscydozie oraz innym chorobom układu oddechowego, w tym astmie, POChP i pierwotnej dyskinezie rzęsek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Podobne artykuły

Back to top button