JHL1922 – w Europie rozpoczynają się badania kliniczne fazy I

0

Tajwańska firma biotechnologiczna JHL Biotech Inc. otrzymała w Holenderskim Urzędzie ds. Opieki Zdrowotnej zgodę na badania kliniczne biopodobnej dornazy alfa (stosowanej w terapii chorych na mukowiscydozę) – preparatu o nazwie JHL1922. Badania fazy I rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Według przedstawicieli wspomnianej firmy JHL1922 miałby stanowić tańszą alternatywę dla obecnie stosowanej dornazy alfa.

– JHL1922 zwiększyłby dostęp do ważnego leku dla pacjentów z mukowiscydozą i czekamy na przeprowadzenie fazy pierwszej badań klinicznych w Europie ” – powiedział Racho Jordanov , dyrektor generalny JHL Biotech w materiale prasowym.

Dornaza alfa to otrzymywana na drodze inżynierii genetycznej glikoproteina złożona z 260 aminokwasów (masa cząsteczkowa 33–38 kDa). Ta deoksyrybonukleaza (enzym nukleolityczny) ma zdolność rozcinania pozakomórkowego DNA, w tym wypadku hydrolizuje DNA zawarte w plwocinie. Substancja zmniejsza lepkość plwociny chorych na mukowiscydozę czy pierwotną dyskinezę rzęsek, ułatwiając jej odkrztuszanie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.