Siedem serii lizaków wycofanych z obrotu

0

Firma Aflofarm Farmacja Polska podjęła decyzję o wycofaniu siedmiu serii lizaków Natursept Med Gardło o smaku wiśniowym.

W procesie produkcji u kontrahenta zewnętrznego doszło do odchylenia w procesie produkcyjnym, które spowodowało zanieczyszczenie stwierdzone w dwóch lizakach Natursept med gardło, o smaku wiśniowym z dwóch różnych serii (s. 21 i 22 z datą ważności: 09.2018), w których wykryto element narzędzia czyszczącego maszynę produkcyjną. Wada jest możliwa do zauważenia po odwinięciu lizaka z owijki. Poza powyżej opisaną wadą skład produktu jest zgodny z wartościami deklarowanymi na opakowaniu i spełnia wymagania właściwe dla kategorii wyrobów medycznych.

Jak informuje producent: “Zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów jest dla nas najwyższą wartością. Dlatego, pomimo zapewnień kontrahenta, że, ww. wada nie mogła wystąpić w innych seriach lizaków niż seria 21 i 22, podjęliśmy decyzję o wycofaniu wszystkich serii, które były wytwarzane w danym ciągu produkcyjnym, czyli serii od 21 do 27.”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.