0

Mięta to zioło, które idealnie sprawdzi się u osób, które przesadziły z ilością spożytych potraw przy świątecznym stole!

Co to w ogóle jest przejedzenie? Czy odczuwamy je wtedy, kiedy zaspokoimy uczucie głodu?

Otóż nie! Przejedzenie to moment, kiedy dostarczamy do naszego organizmu nadmiar jedzenia i nasz układ pokarmowy kompletnie nie potrafi sobie z tym poradzić, co daje nam się we znaki np. w postaci bólu brzucha! Najedzony człowiek odczuwa satysfakcje z jedzenia.

Jakie są objawy przejedzenia:

– Niesmak w ustach
– Zgaga i refluks
– Niestrawność
– Wzdęcia, gazy

Najlepszym sposobem, żeby sobie z tym poradzić jest samokontrola, jednak ciężko nad nią zapanować zwłaszcza kiedy otacza nas świąteczna atmosfera!

Jednak kiedy już do przejedzenia dojdzie, warto jakoś to załagodzić.

I tu na ratunek przychodzi nam mięta  (ale też siemię lniane), która:
– Obniża kwasowość żołądka
– Hamują odruch wymiotny
– Usuwają kolki
– Usuwają kurcze żołądka
– Działa przeciwzapalnie

Więc jeśli przesadziliście z jedzeniem w święta, polecam wszystkim zaparzyć sobie miętowej herbaty na poprawę działania waszego układu pokarmowego.

Siemię lniane jest również zbawienne jeśli chodzi o objawy przejedzenia, siemię lniane działa rewelacyjnie na żołądek oraz jelita, a co najważniejsze mogą je stosować nawet osoby z wrzodami żołądka!
Taki kleik możemy przygotować z łyżki siemienia lnianego oraz pół szklanki wrzątki. Taki kleik polecam wypić bardzo szybko, ze względu na smak.

Poniżej wskazówki jak parzyć miętę.

Mięta w diecie chorych na mukowiscydozę

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.