Wysokokaloryczne i wysokobiałkowe preparaty odżywcze w formie deseru Crèmeline Nutrisens

0

Do naszej redakcji trafiły preparaty odżywcze francuskiej firmy Nutrisens. Mieliśmy okazję spróbować wszystkich produktów. Konsultowaliśmy również skład z specjalistami.

Grupa Nutrisens specjalizuje się w żywieniu medycznym w takich obszarach terapeutycznych jak: dysfagia, niedożywienie, zaburzenia pracy jelit i choroba Alzheimera. Ze względu na problemy z układem pokarmowym u chorych na mukowiscydozę, w tym problemem z wydzielaniem enzymów trawiennych przez trzustkę, również do tej grupy chorych skierowana jest oferta firmy Nutrisens.

Polskim dystrybutorem produktów jest Norsa Pharma specjalizująca się w rozwoju, produkcji i dystrybucji środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, suplementów diety i wyrobów medycznych. Firma w szczególności zajmuje się dostarczaniem dedykowanych produktów dla osób chorych na choroby rzadkie (np. mukowiscydoza), autoimmunologiczne, metaboliczne oraz stosujących diety eliminacyjne.

Dzisiaj o serii Crèmeline

Crèmeline to wysokobiałkowy i wysokokaloryczny preparat odżywczy w formie kremowego deseru dla osób niedożywionych lub z ryzykiem niedożywienia. Jest to produkt od razu gotowy do spożycia. 

Produkt zalecany jest w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na białko u osób starszych lub niedożywionych, zmniejszenia objętości masy mięśniowej oraz w przypadku przejściowej lub trwałej nietolerancji laktozy, także u osób z mukowiscydozą.

Producent proponuje 6 smaków do wyboru: morela, kawa, cytryna, wanilia, karmel, czekolada. W wersji DB bez sacharozy mamy do wyboru smaki: morela, kawa, cytryna, wanilia.

Zalety produktu:

  • Innowacyjna forma kremowego deseru
  • Nie zawiera laktozy
  • Nie zawiera glutenu
  • Nie zawiera barwników
  • Można wybrać wersję dodatkowo bez sacharozy (w szczególności dla osób z cukrzycą, hiperglikemią)

W naszej, redakcyjnej, subiektywnej opinii osób próbujących serię Crèmeline, smak wszystkich deserów jest bardzo dobry, a najlepszy to smak waniliowy i karmelowy.

Wartość odżywcza wersji z sacharozą:

Wartość odżywcza wersji bez sacharozy::

 

Seria Cremeline dostępna jest też w saszetkach – wyglądają jak musy owocowe dostępne w sklepach spożywczych, przez co nie wzbudzają jakiegoś szczególnego zainteresowania czy skojarzenia z produktami leczniczymi w szkołach. Ma to znaczenie zwłaszcza w szkołach, w których jest niewielkie zrozumienie choroby wśród rówieśników chorego dziecka.

cremline saszetka

Artykuł ma charakter informacyjny. Postępowanie żywieniowe każdorazowo musi być prowadzone po konsultacji i pod nadzorem lekarza.

Z pełną ofertą produktów można się zapoznać na stronie producenta: https://www.nutrisens.pl/

Więcej o kolejnych liniach produktów napiszemy w osobnych artykułach.

Dystrybutor produktów Nutrisens przygotował rabat 10% do każdego zakupu na stronie producenta, dla chorych na mukowiscydozę. Kod rabatowy oraz zasady promocyjnego zakupu można poznać na grupie wsparcia – mukowiscydoza

Na grupie można tez podzielić się opiniami i porozmawiać o żywieniu w mukowiscydozie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.