Życie za ponad milion… Walka o leki przyczynowe

0

Mam na imię Monika. Mam 20 lat i śmiertelną chorobę, która zbyt wcześnie chce mnie zabrać z tego świata… Nie chcę umrzeć tak wcześnie… Moją nadzieją jest nowy lek – dostępny już w Europie, refundowany w niektórych państwach, ratujący życie, ale… Nierefundowany w Polsce. Rok leczenia to ponad milion złotych… Mój kraj uważa, że nie opłaca się za taką cenę ratować mojego życia. Z całego serca więc proszę Cię o pomoc. Muszę sama zapłacić za swoje życie, a to kosztuje fortunę…”

Trwa zbiórka pieniędzy na zakup leku przyczynowego Kaftrio i Kalydeco dla chorej na mukowiscydozę Moniki Kus.

“Z każdym kolejnym dniem, tygodniem, miesiącem zmniejsza się moja wydolność płuc. Wiem, że bez skutecznego leczenia nie uda się zatrzymać tego procesu… Co gorsze, mukowiscydozie towarzyszą inne choroby, które rozwijają się z czasem u większości pacjentów z mukowiscydozą, również u mnie. Choruję też na: cukrzycę; kamicę nerkową; niedoczynność tarczycy, zapalenie stawów, osteoporozę, zaburzenie jelit, rozstrzenie oskrzeli, niewydolność trzustki, przewlekłe zapalenie zatok, przewlekłe zapalenie oskrzeli, depresję z lękami, niskie ciśnienie, napięciowe bóle głowy. To koszmar, którego nie życzę nikomu. ”

Monika jest podopieczną Fundacji Oddech Życia. Można ją wesprzeć przekazując darowiznę na stronie zbiórki: https://www.siepomaga.pl/zyjebowalczeZostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.