Vertex Pharmaceuticals otworzył nowy, duży ośrodek badawczy w San Diego

0

Vertex Pharmaceuticals Incorporated ogłosił otwarcie nowego obiektu badawczego o powierzchni ponad 15 tysięcy metrów kwadratowych w Torrey Pines w San Diego (USA). Ośrodek w San Diego jest jednym z trzech globalnych ośrodków badawczych Vertex.

“Nasi naukowcy z San Diego spędzili ostatnie 20 lat, robiąc to, co kiedyś uważano za niemożliwe – opracowując pierwsze leki, które leczą podstawową przyczynę mukowiscydozy” – powiedział dr David Altshuler, wiceprezes wykonawczy ds. Badań globalnych i dyrektor naukowy w Vertex. “Ten zespół jest kluczowym elementem naszych globalnych wysiłków badawczych, a nowy ośrodek pozwoli nam nadal inwestować w naukę, aby dostarczać więcej innowacyjnych leków ludziom z poważnymi chorobami”.

Ponad 70 procent nowego obiektu jest przeznaczone na najnowocześniejsze przestrzenie laboratoryjne i badawcze. Obiekt dodatkowo posiada laboratorium dla programów edukacyjnych z dziedziny nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki (STEAM), rozszerzając zaangażowanie firmy w inspirowanie i wspomaganie następnego pokolenia przyszłych naukowców oraz inkubator przedsiębiorczości dla firm zewnętrznych.

Nowy budynek posiada certyfikat LEED Gold (Leadership in Energy and Environmental Design) dla nowoczesnych i ekologicznych obiektów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.