Środki ochrony osobistej przetransportowane przez żołnierzy trafiły do szpitali

0
Środki ochrony osobistej i środki do dezynfekcji przetransportowane przez żołnierzy Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w ponad 100 ciężarówkach trafiły do 20 szpitali jednoimiennych i 16 szpitali wojewódzkich – poinformował w środę na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

“Żołnierze Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w 3 dni, w ponad 100 ciężarówkach, przetransportowali m. in. kombinezony ochronne, płyny do dezynfekcji, rękawiczki i osłony na buty” – napisał Błaszczak. “Sprzęt trafił do 20 szpitali jednoimiennych i 16 urzędów wojewódzkich w całej Polsce” – zaznaczył.

Wcześniej na Twitterze Błaszczak podał, że w środę w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 6350 żołnierzy i pracowników wojska oraz 834 jednostek sprzętu wojskowego, 1758 żołnierzy będzie wspierało Straż Graniczną w ochronie granicy, a 2322 działania Policji.

Wojsko współpracuje z innymi służbami mundurowymi i z Ministerstwem Zdrowia w działaniach mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa; pomaga osobom starszym i objętym kwarantanną. Utrzymuje w gotowości 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej.(PAP)

autorka: Iwona Pałczyńska

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.