VI Wiosenna Konferencja Pneumonologii i Alergologii Dziecięcej w Warszawie

0

W dniach 24-25 maja 2024 roku odbędzie się w Warszawie VI Wiosenna Konferencja Pneumonologii i Alergologii Dziecięcej, organizowana przez Klinika Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wydarzenie, które odbędzie się w Hotelu Airport Okęcie przy ul. Komitetu Obrony Robotników 24, będzie stanowić doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy z zakresu chorób płuc i alergii u dzieci, jak również do nawiązania kontaktów w środowisku medycznym.

Program konferencji

Program konferencji został starannie przygotowany, aby zapewnić uczestnikom dostęp do najnowszych doniesień z dziedziny pneumonologii i alergologii dziecięcej. Rozpoczęcie konferencji zaplanowano na godzinę 10:00 w piątek, 24 maja, od warsztatów dotyczących pielęgnacji skóry w atopowym zapaleniu skóry (AZS) oraz odczulania na alergeny pokarmowe. Sesje wykładowe obejmują szeroki zakres tematyczny, począwszy od diagnostyki astmy u dzieci, poprzez postępy w leczeniu astmy i aerozoloterapii, aż po zapobieganie antybiotykoodporności.

Jednym z kluczowych punktów programu będzie sesja poświęcona powikłaniom zapaleń płuc, diagnostyce tachypnoe oraz zarostowemu zapaleniu oskrzelików. Szczególną uwagę poświęcono również problematyce gruźlicy u dzieci oraz zastosowaniu diagnostyki molekularnej w alergicznych reakcjach krzyżowych.

Wybitni prelegenci

W gronie prelegentów znajdą się wybitni eksperci, m.in. prof. dr hab. n. med. Marek Kulus, prof. dr hab. n. med. Andrzej Emeryk, dr n. med. Joanna Lange oraz dr hab. n. med. Wojciech Feleszko. Ich prezentacje będą nie tylko aktualizacją standardów postępowania, ale także wprowadzeniem do rzadziej spotykanych zagadnień klinicznych. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję do zadawania pytań i udziału w szerokiej dyskusji, co umożliwi wymianę doświadczeń i wiedzy.

Tematyka sesji

Podczas drugiego dnia konferencji, 25 maja, odbędą się warsztaty dotyczące odczulania na alergeny wziewne oraz liczne sesje wykładowe. Poruszone zostaną tematy takie jak zaburzenia oddychania podczas snu u dzieci, diagnostyka chorób rzadkich, przewlekły kaszel, wybór optymalnych leków przeciwhistaminowych oraz rola bronchofiberoskopii w diagnostyce i terapii.

W programie znajdą się również prezentacje dotyczące wpływu alergii na szczepienia, anafilaksji u dzieci oraz alergii na leki. Zakończenie konferencji przewidziano na godzinę 17:00, po prezentacji ciekawych przypadków alergologicznych i pulmonologicznych.

Patronat medialny i zaproszenie na stoisko Fundacji Oddech Życia

Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej, co podkreśla znaczenie bezpośredniego kontaktu i budowania relacji w środowisku medycznym. Uczestnicy będą mogli zdobyć 13 punktów edukacyjnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 lutego 2022 r. w sprawie doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów.

Z radością informujemy, że patronem medialnym wydarzenia jest Fundacja Oddech Życia. Zapraszamy wszystkich uczestników do odwiedzenia naszego stoiska podczas konferencji, gdzie będą mogli Państwo zapoznać się z działalnością fundacji oraz zasięgnąć informacji na temat wsparcia pacjentów z chorobami płuc i alergiami. Do zobaczenia na konferencji!

Aby wziąć udział w VI Wiosennej Konferencji Pneumonologii i Alergologii Dziecięcej, prosimy o rejestrację poprzez stronę internetową wydarzenia: rejestracja na konferencję. Zachęcamy do wcześniejszego zapisania się, aby zagwarantować sobie miejsce na tym spotkaniu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.