Powstaje nowoczesny oddział mukowiscydozy w Poznaniu

0

W tym miesiącu w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu rozpoczęto realizację projektu „PROPULMO – poprawa kompleksowości i jakości leczenia pacjentów ze schorzeniami układu oddechowego ze szczególnym uwzględnieniem opieki nad dorosłymi chorymi z mukowiscydozą w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działanie 9.2 Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w wysokości 11 661 653,78 zł w kolejnych miesiącach Oddział Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej przejdzie gruntowny remont wraz z dobudową części oddziału, która dedykowana będzie pacjentom chorym na mukowiscydozę.

Nowa część oddziału powstanie dzięki nadbudowie kondygnacji nad aktualnie istniejącym dwukondygnacyjnym budynkiem mieszczącym poradnie przyszpitalne. W nowej kondygnacji o powierzchni 530,55 m2; znajdzie się 8 nowoczesnych sal jedno i dwuosobowych przeznaczonych do leczenia dorosłych chorych na mukowiscydozę, sale zabiegowe oraz pokoje lekarzy. Szpital zakupi także dodatkowy sprzęt i wyposażenie dla oddziałów i pracowni, w ramach których leczeni są pacjenci ze schorzeniami układu oddechowego.

Inwestycja uwzględnia specyficzne wymagania dotyczące rygoru sanitarnego zalecanego w leczeniu pacjentów z chorobami płuc, a zwłaszcza chorych na mukowiscydozę. Dzięki temu chorzy będą leczeni w bezpiecznych warunkach, co w perspektywie przyczyni się do lepszych wyników leczenia i wydłużenia ich życia. Dzięki wieloprofilowemu zapleczu diagnostycznemu, obecności doświadczonego zespołu Oddziału Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej, a także Oddziału Intensywnej Terapii, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu będzie jednym z największych i najnowocześniejszych w Polsce ośrodków mogących prowadzić leczenie dorosłych pacjentów z mukowiscydozą według najnowszych europejskich standardów.

Źródło: Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.