Amerykański Inogen dokonuje przejęcia firmy Physio-Assist z urządzeniem Simeox

0

Inogen, firma oferująca produkty do opieki oddechowej stosowane w warunkach domowych (koncentratory tlenu), ogłosiła publicznie zakończenie procesu przejęcia firmy Physio-Assist SAS, co pozwala na rozszerzenie portfolio firmy w dziedzinie opieki oddechowej o urządzenie Simeox.

Urządzenie Simeox, opracowane przez Physio-Assist, to zaawansowane narzędzie do oczyszczania dróg oddechowych i zarządzania śluzem. Simeox jest stosowany w szpitalach oraz w warunkach domowych.

Po zakończeniu transakcji Inogen stał się właścicielem Physio-Assist i będzie teraz wprowadzać na rynek urządzenie Simeox poza granicami Stanów Zjednoczonych, kontynuując jednocześnie przygotowania do złożenia wniosku do FDA.

Simeox uzyskał certyfikację CE na rynku UE i jest obecnie sprzedawany w Europie, Azji oraz na Bliskim Wschodzie. Inogen będzie wykorzystywać swoją komercyjną infrastrukturę i możliwości, aby kontynuować sprzedaż urządzenia w tych regionach, jednocześnie dążąc do uzyskania amerykańskich zezwoleń regulacyjnych. Przejęcie może dostarczyć dostępu do dużego i rosnącego rynku, z około 490 000 pacjentów cierpiących na rozstrzenia oskrzeli w USA.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.