Trzy kroki od siebie w księgarniach w całej Polsce

fot. Mirosław Wójcik
0

Książka “Trzy kroki od siebie / Five Feet Apart” trafiła w tym miesiącu do księgarń w całej Polsce.

“Trzy kroki od siebie” to historia zakochanych w sobie nastolatków chorujących na ciężką, genetyczną chorobę – mukowiscydozę.

Książka pojawiła się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina pod patronatem medialnym portalu OddechZycia.pl i Fundacji Oddech Życia. Przekładem książki na język polski zajął się Maciej Potulny.

Książkę można zamówić między innymi w sieci EMPIK: empik.com/trzy-kroki-od-siebie-lippincott-rachael-daughtry-mikki-iaconis-tobias,p1223573623,ksiazka-p

Czy wyobrażasz sobie, że się zakochujesz, choć nie wolno ci nawet dotknąć drugiej osoby? Jedyną szansą Stelli na przeżycie są nowe płuca. Życie dziewczyny to ciągłe pobyty w szpitalu, przyjmowanie leków i oczekiwanie na przeszczep. W tym czasie musi zachować bezpieczną odległość od wszystkich, żeby nie narażać układu odpornościowego osłabionego nieustanną walką z zakażeniami i antybiotykoopoornymi bakteriami. Bez żadnych wyjątków.

Will już dawno porzucił nadzieje na wyleczenie. Gdy tylko skończy osiemnaście lat i będzie mógł decydować o sobie, zamierza skończyć ze szpitalem, lekami i drenażem. Marzy o podróżach i poznawaniu świata.

Stella wie, że powinna się trzymać od Willa z daleka. Wystarczy jeden oddech, jeden pocałunek, by jedno zaraziło drugie. Oboje są świadomi, że mogą umrzeć. Ale im więcej czasu spędzają w swoim towarzystwie na szpitalnych korytarzach, tym bardziej narzucony z góry dystans przypomina nieludzką karę.

Czy trochę bliskości to naprawdę wyrok śmierci dla nastolatków? Czy można uleczyć złamane serce? Dramat romantyczny o nieuleczalnej chorobie, jaką jest mukowiscydoza, i miłości, która rozkwita pomimo zakazów.

 

Trzy kroki od siebie (okładka miękka)
Autor: Lippincott Rachael, Daughtry Mikki, Iaconis Tobias
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data premiery: maj 2019
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-8008-616-6

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.