170 mln zł na walkę z epidemią koronawirusa od spółek Skarbu Państwa

0

Ponad 170 mln zł na walkę z epidemią od spółek Skarbu Państwa – wynika z raportu “MAP dla Polaków” opublikowanego przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. W ramach darowizn rzeczowych SSP przekazały ponad 15 mln maseczek ochronnych, 2 mln litrów płynu do dezynfekcji, kilkaset tys. kombinezonów.

Z opublikowanego na Twitterze raportu MAP wynika, że spółki Skarbu Państwa przekazały do tej pory 170 mln zł wsparcia finansowego dla szpitali, domów pomocy społecznej, wojewódzkich sztabów kryzysowych oraz służb walczących z epidemią.

“Środki finansowe przekazane zostały m.in. na zakup sprzętu medycznego niezbędnego do ratowania życia pacjentów, zakup niezbędnych artykułów ochrony na potrzeby placówek służby zdrowia i innych ośrodków oraz na doposażenie laboratoriów w sprzęt pozwalający na realizację badań pod kątem Covid-19” – czytamy.

MAP poinformowało w raporcie, że SSP w ramach darowizn rzeczowych przekazały ponad 15 mln maseczek ochronnych, ponad 2 mln litrów płynu do dezynfekcji, kilkaset tys. kombinezonów ochronnych oraz rękawiczki, przyłbice i gogle ochronne.

Według resortu, nieoceniona jest pomoc spółek Skarbu Państwa w organizowaniu zakupu oraz transportu do Polski środków ochrony i sprzętu medycznego oraz użyczenie szpitalom i laboratoriom samochodów firmowych. W raporcie wskazano, że wartość tej pomocy wyniosła 2,5 mln zł. (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ skr/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.