Ukraina: liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 1892, a zmarłych do 57

0

Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o 224 – do 1892, a zmarłych, u których potwierdzono infekcję o 5 – do 57 – poinformowało w czwartek ukraińskie ministerstwo ochrony zdrowia. 45 osób uznano za wyzdrowiałe.

Najwięcej przypadków zakażenia zdiagnozowano do tej pory w obwodzie czerniowieckim (302), w Kijowie (300) i w obwodzie iwano-frankowskim (218).

W obwodzie czerniowieckim koronawirusem zakażonych jest 51 pracowników medycznych – przekazał w środę wieczorem szef Czerniowieckiej Obwodowej Administracji Państwowej Serhij Osaczuk. Sześciu z nich zaraziło się w miejscu pracy – dodał.

Dotychczas żadnego przypadku infekcji nie potwierdzono jedynie w obwodzie mikołajowskim, na południu Ukrainy. Wiceminister ochrony zdrowia Wiktor Laszko zapowiedział kontrolę sytuacji w tym regionie.

Jak zaznacza ministerstwo ochrony zdrowia Ukrainy, niedostępne są dane o zachorowaniach na Covid-19 na zaanektowanym przez Rosję Krymie, w Sewastopolu oraz na opanowanych przez prorosyjskich separatystów terenach w obwodach donieckim i ługańskim.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.