Dodatkowe 2 mln dolarów na badania kliniczne eksperymentalnego leku przeciwzapalnego w mukowiscydozie

0

Firma biotechnologiczna Laurent Pharmaceuticals Inc. ogłosiła dzisiaj, że osiągnęła porozumienie w sprawie otrzymania dodatkowych 2 milionów dolarów od amerykańskiej fundacji Cystic Fibrosis Foundation w celu kontynuowania badań klinicznych. Faza II ma na celu wykazanie bezpieczeństwa i skuteczności substancji aktywnej preparatu LAU-7b u dorosłych pacjentów z mukowiscydozą (CF). Wcześniej firma otrzymała wsparcie w wysokości 3 mln dolarów.

Preparat LAU-7b w postaci terapii doustnej raz dziennie, miałby zastosowanie w leczenia przewlekłego zapalenia płuc, które prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia płuc u pacjentów z mukowiscydozą, niezależnie od występujących mutacji CFTR.

LAU-7b był testowany u dorosłych z mukowiscydozą w badaniu klinicznym fazy Ib, wykazując dobre bezpieczeństwo i korzystne właściwości farmakokinetyczne (PK), w połączeniu z obiecującym pozytywnym wpływem na określone markery stanu zapalnego.

Celem zbliżającego się badania klinicznego fazy II jest ocena wpływu LAU-7b na zachowanie funkcji płuc u pacjentów z mukowiscydozą, poprzez zmniejszenie utrzymującego się zapalenia w płucach. Badanie fazy II otrzymało zgodę zarówno od amerykańskiej FDA, jak i od kanadyjskiej Health Canada i jest obecnie w zaawansowanym stadium przygotowania w obu krajach. Badanie obejmie 136 osób dorosłych z mukowiscydozą podczas 6 miesięcznego okresu przyjmowania LAU-7b.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.