Platforma dla wychowawców przedszkolaków z mukowiscydozą – MukoPrzedszkole.pl

0

We wrześniu 2017 wystartowaliśmy z projektem edukacyjnym MukoSzkola.pl – Szkoła przyjazna chorym na mukowiscydozę. Projekt spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony rodziców dzieci chorych na mukowiscydozę, środowiska chorych na mukowiscydozę oraz pedagogów, nauczycieli, do których był skierowany.

W tym roku oprócz dalszych prac nad rozwojem MukoSzkoły, postanowiliśmy jako Fundacja Oddech Życia oraz największy polski portal poświęcony mukowiscydozie https://OddechZycia.pl, stworzyć dedykowaną rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym oraz pedagogom i opiekunom, wychowawcom, platformę edukacyjną MukoPrzedszkole.pl

Platforma MukoPrzedszkole zawiera materiały edukacyjne poświęcone tematyce opieki nad chorym na mukowiscydozę dziecku w wieku przedszkolnym.

Działania w przedszkolach

W ramach akcji MukoPrzedszkole planowane są zajęcia z przedszkolakami jesienią 2018 (start akcji 3 września). Do zainteresowanych współpracą przedszkoli będą wysyłane materiały edukacyjne potrzebne do przeprowadzenia zajęć oraz scenariusze gier i zabaw.

Dodatkowo w ramach Dnia Wiatraczka dla słonych dzieci zostaną zorganizowane zajęcia artystyczne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.