Wszystko co najlepsze w rehabilitacji – 25 edycja Targów Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji w Łodzi

0

Wszystko co najlepsze w rehabilitacji

224 wystawców z całego świata bierze udział w 25 edycji Targów Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji, które rozpoczęły się dzisiaj w Łodzi (21 – 23 września w Hali Expo przy al. Politechniki 4).

Targi REHABILITACJA to najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce i jedno z pięciu wiodących w Europie. Odwiedzający je goście będą mogli między innymi zobaczyć: sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny i profilaktyczny, akcesoria ułatwiające codzienne życie osobom niepełnosprawnym, nowoczesne wyposażenie szpitali, oraz ośrodków i gabinetów SPA.

Wystawcy dbają o to, by właśnie w Łodzi przedstawić nowatorskie rozwiązania, zarówno w zakresie sprzętu rehabilitacyjnego, badań, medycyny sportowej, jak i rozwiązań technologicznych poprawiających komfort życia pacjentów –  mówi Paweł Babij, prezes spółki Interservis organizującej targi.

Wśród ponad 7000 zwiedzających większość to będą specjaliści z różnych dziedzin: lekarze, fizjoterapeuci, dyrektorzy placówek medycznych, przedstawiciele ośrodków odnowy biologicznej i sanatoriów. Wielu z nich weźmie udział w towarzyszących targom konferencjach i seminariach oraz Międzynarodowym Kongresie Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji.

Warsztaty i seminaria

Targom Rehabilitacja towarzyszyć będzie kilkadziesiąt spotkań, szkoleń i otwartych warsztatów. Ciekawie zapowiadają się miedzy innymi: konferencja poświęcona diagnostyce schorzeń kończyn dolnych i projektowaniu obuwia, warsztaty rehabilitacji sportowej oraz leczenia przezskórną elektrolizą. Specjaliście
dzielić się będą także swoją wiedzą dotyczącą pracy z pacjentami po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego, rehabilitacji kręgosłupa i przyszłość rehabilitacji neurologicznej.

Międzynarodowy Kongres Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji

Podczas 9 sesji naukowych swoją wiedzą dzielić się będą światowej sławy naukowcy i praktycy z kraju i zagranicy. Poruszana podczas kilkudziesięciu wykładów tematyka w główniej mierze dotyczyć będzie: metod terapeutycznych stosowanych w skoliozach, perspektyw w leczeniu uzdrowiskowym chorób przewlekłych, neurorehabilitacji chorych z deficytem kończyny górnej, fizjoterapii w sporcie oraz chorobom układów krążenia i oddechowego. Jednym z najważniejszych gości kongresu będzie dr Robert Donatelli, wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Las Vegas, fizjoterapeuta i współpracownik Komitetów Olimpijskich USA, Kanady, Chin, Rumunii i Australii. Autor licznych książek, w tym „Rehabilitacja w sporcie”, która okazała się bestsellerem i nie jest już dostępna w księgarniach. Jednak wydawnictwo planuje dodruk pozycji specjalnie na Targi Rehabilitacja.

Bezpłatne Badania

Targi to również szansa by zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z porad ekspertów. Wystawcy przygotowali dla odwiedzających szeroką ofertę bezpłatnych badań. Wśród nich: komputerowe badania stóp i kręgosłupa, badanie matą tensometryczną czy mierzenie ciśnienia. Zaplanowano również zabiegi falą uderzeniową, ćwiczenia na platformie dynamometrycznej, zabiegi drenażu limfatycznego, masaże rehabilitacji ortopedycznej czy kinesiotaping. Nie zabraknie też porad profesjonalistów i pokazów ćwiczeń.

Punkt Informacyjny NFZ

W stoisku Narodowego Funduszu zdrowia, odwiedzający dowiedzą się, gdzie będą mogli bezpłatnie korzystać z rehabilitacji po 1. października – to niezwykle ważna wiadomość dla pacjentów – pojawią się nowe, dodatkowe miejsca rehabilitacji. W punkcie informacyjnym będzie też można założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, złożyć wniosek do sanatorium, a także o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

 

Godziny otwarcia targów dla zwiedzających

 

19.09 (czwartek)      10.00 – 17.00
20.09 (piątek)           10.00 – 17.00
21.09 (sobota)         10.00 – 15:30

 

Miejsce

Hala EXPO Łódź, al. Politechniki 4
www.rehabilitacja.interservis.pl

Fot.: zdjęcia organizatora, Interservis

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.