Specjalistyczne lustro korekcyjne z siatką posturograficzną już w Rabce

0

Fundacja Oddech Życia rozpoczyna nowy projekt wsparcia szpitali w sprzęt potrzebny do szybszego diagnozowania wad postawy u pacjentów z mukowiscydozą, pierwotną dyskinezą rzęsek, astmą, oraz innymi chorobami pulmonologicznymi.

W ramach projektu 8 lutego bieżącego roku Fundacja Oddech Życia przekazała specjalistyczne lustro korekcyjne z siatką posturograficzną do Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc OT w Rabce-Zdroju. Urządzenie umożliwia zarówno ocenę wad postawy, jak i korektę pacjenta w pozycji stojącej i siedzącej.

Lustro korekcyjne z siatką posturograficzną to specjalistyczne narzędzie diagnostyczne wykorzystywane przez fizjoterapeutów i specjalistów zajmujących się rehabilitacją pacjentów z zaburzeniami postawy.

Urządzenie składa się z lustra zamocowanego na ścianie lub w przenośnej ramie na kółkach, z siatką umieszczoną na powierzchni. Pacjent stoi przed lustrem i skupia uwagę na siatce. W ten sposób fizjoterapeuta może ocenić jego postawę ciała i koordynację ruchową.

Poprzez umieszczenie przed pacjentem takiego lustra, fizjoterapeuta może w prosty sposób ocenić kąty skłonu i nachylenia ciała, a także poziom asymetrii w postawie.

Fundacja Oddech Życia: “W ręce kierownika Zakładu Rehabilitacji mgr Artura Leżańskiego oraz fizj. mgr Katarzyny Warzeszak przekazaliśmy specjalistyczne lustro korekcyjne z siatką posturograficzną”

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.