Rosja: w obwodzie moskiewskim codziennie trafia do szpitali 600-750 osób z koronawirusem

0

Liczba hospitalizowanych pacjentów w obwodzie moskiewskim zakażonych koronawirusem jest wysoka; codziennie do szpitali trafia tam od 600 do 750 osób – poinformował w piątek gubernator Andrej Worobiow w telewizji Rossija-1.

“Kłopot polega na tym, że u nas już wcześniej były wysokie wskaźniki hospitalizacji. Dziennie hospitalizujemy 600, 700, 750 pacjentów. Dobra wiadomość jest taka, że szybko postępują wypisy ze szpitali” – powiedział.

Gubernator dodał, że wraz ze wzrostem liczby łóżek największym problemem regionu jest kwestia personelu.

“Szukamy lekarzy, zapraszamy lekarzy. Nadal mamy regionalną dopłatę, więc lekarz w szpitalu otrzymuje gdzieś w okolicach 250 tysięcy rubli, w klinice lekarz otrzymuje plus-minus 150 tysięcy rubli. Dobra płaca, ale ryzyko jest oczywiście poważne” – powiedział.

W obwodzie moskiewskim w piątek zanotowano rekordowy dobowy przyrost osób, które wyzdrowiały – 481. Całkowita liczba ozdrowieńców wyniosła 2 468. Dotąd w obwodzie zarejestrowano 25 525 przypadków zakażenia koronawirusem, 253 pacjentów zmarło.

Rosja jest obecnie na drugim miejscu na świecie, za USA, wśród państw z największą liczbą zakażeń koronawirusem. Według wyliczeń agencji Reutera zakażone są tam 262 843 osoby, a zmarło 2418. (PAP)

jo/ akl/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.