Rosja: 1175 zakażeń koronawirusem i 5 zgonów w ciągu ostatniej doby

0

1175 nowych zakażeń koronawirusem wykryto w Rosji w ciągu ostatniej doby; tym samym liczba zachorowań wynosi 8672 – podał w środę sztab odpowiedzialny za walkę z epidemią. Wzrost o ponad 1100 przypadków nastąpił drugi dzień z rzędu. Łączna ilość zgonów wzrosła do 63. Dzień wcześniej wykryto 1154 nowe infekcje.

Wirus obecny jest teraz w 81 regionach Rosji, a więc praktycznie w całym kraju; przy czym rosyjskie władze zaliczają do wszystkich 85 podmiotów Federacji Rosyjskiej także anektowany Ukrainie Krym i Sewastopol. Nadal najwięcej zachorowań jest w Moskwie, gdzie w ciągu ostatniej doby przybyło ich 660. Tym samym, liczba zakażeń w stolicy sięgnęła 5841.

Pięć osób z Covid-19 zmarło w Rosji w ciągu ostatniej doby i liczba ofiar śmiertelnych od początku pandemii wzrosła do 63. Wyzdrowiało i zostało wypisanych ze szpitali 580 pacjentów, w tym 86 – w ciągu ostatniej doby.

W Rosji szczyt zachorowań nastąpi za 10-14 dni – oceniła we wtorek wieczorem była minister zdrowia Weronika Skworcowa; obecnie kieruje ona Federalną Agencją Medyczno-Biologiczną (FMBA). Na tym najwyższym poziomie zachorowania utrzymają się przez pewien czas i dopiero potem zaczną spadać – prognozuje Skworcowa. Jej zdaniem epidemia na razie postępuje w Rosji według korzystnego scenariusza; wzrost zachorowań o 18-20 proc. pozwala służbie zdrowia na poradzenie sobie z leczeniem chorych.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.