Polska zadeklarowała przystąpienie do pilotażowego programu certyfikatów szczepiennych

0
Polska zadeklarowała przystąpienie do pilotażowego programu certyfikatów szczepiennych. Od 1 czerwca Polska będzie w pełni gotowa do przystąpienia do pracy w projekcie – poinformował we wtorek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Jak poinformował Andrusiewicz, Polska zadeklarowała przystąpienie do pilotażowego programu certyfikatów szczepiennych.

Dodał, że złożona została cała dokumentacja dotycząca certyfikatów szczepiennych od strony Ministerstwa Zdrowia. “Ta dokumentacja była niezbędna dla konsorcjum prowadzącego testy, by wprowadzić Polskę do tego systemu testowania, a ostatecznie do systemu zielonych certyfikatów” – zaznaczył.

Poinformował, że deklraracja przystępienia do projektu została przedstawiona przez Polskę w poniedziałek. “Więc teraz decyzja już nie leży po naszej stronie” – zaznaczył Andrusiewicz.

“W związku z tym, że padła ta deklaracja, że jesteśmy gotowi już przystąpić do projektu – i stało się to jeszcze przed 20 maja, jak deklarowaliśmy ta data 20 maja to była data, z którą chcielibyśmy przystąpić do testów – ta deklaracja padła wczoraj. Konsorcjum teraz musi nas do tych testów dopuścić” – zastrzegł.

Andrusiewicz poinformował, że są dwie prawodpodobne daty: 21 albo 25 maja. “Z prawdopodobieństwem – podkreślam, że to nie będzie zależało od nas – te testy zakończymy do 1 czerwca. Od 1 czerwca Polska będzie w pełni gotowa do przystąpienia do pracy w projekcie certyfikatów szczepiennych”. (PAP)

Autor: Iwona Żurek

iżu/ mhr/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.