Łódzkie: kolejne 23 osoby zakażone koronawirusem w DPS w Drzewicy

0

W Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy (woj. łódzkie) potwierdzono kolejne 23 zakażenia koronawirusem. Liczba osób zarażonych w DPS wzrosła do 78 – poinformował w niedzielę burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski w specjalnym komunikacie na stronie internetowej urzędu miasta.

W Domu Pomocy Społecznej (DPS) w Drzewicy od tygodnia trwa walka z koronawirusem, którym zakażają się pacjenci i personel. W niedzielę burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski potwierdził, że są kolejne 23 zakażone osoby.

Z komunikatu na stronie drzewickiego urzędu wynika, że w DPS sukcesyjnie wzrasta liczba zakażonych i poddanych kwarantannie. Kolejni chorzy to 15 podopiecznych DPS i osiem osób z personelu.

“Liczba zakażonych w DPS W Drzewicy wynosi 78 osób – 45 mieszkańców i 33 pracowników” – poinformował Janusz Reszelewski.

W komunikacie burmistrza znalazła się także informacja o zmarłej podopiecznej drzewickiego DPS. “Z przykrością informuję, że 11 kwietnia 2020 roku zmarła mieszkanka DPS w Drzewicy, zakażona wirusem COVID-19, której stan, niezależnie od zakażenia, był ciężki (tekst oryginalny komunikatu – PAP)” – napisał burmistrz Reszelewski.

Na razie ani Urząd Wojewódzki w Łodzi ani Ministerstwo Zdrowia nie potwierdziły oficjalnie zgonu pacjentki z DPS jako przypadku COVID-19. W poniedziałek o 17.00 w codziennym raporcie Urzędu Wojewódzkiego informacje burmistrza Drzewicy mogą zostać zweryfikowane. Nie wiadomo też, czy nowe zakażenia koronawirusem z DPS wliczono do dzisiejszej statystyki zachorowań w regionie. W niedzielę po południu rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska poinformowała, że od soboty wieczorem w województwie łódzkim zanotowano 29 nowych przypadków zakażenia patogenem SARS – CoV-2. Od początku pandemii w regionie zachorowały 452 osoby.

O pierwszych zachorowaniach w drzewickim DPS poinformowano tydzień temu, 5 kwietnia.

Zarówno burmistrz Drzewicy, jak i starosta opoczyński, któremu podlega DPS w Drzewicy, zapewniają, że żaden z podopiecznych nie zostanie bez wsparcia i należytej opieki. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ wj/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.