Niedzielski: w przyszłym tygodniu przekonamy się, czy epidemia zaczyna spowalniać

0

Przyszły tydzień będzie krytyczny, bo przekonamy się, czy te pierwsze obostrzenia, które weszły dwa tygodnie temu, zaczynają działać, czy epidemia zaczyna spowalniać – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że jeśli utrzymamy trend liniowy, to pozwoli on nam utrzymać się w okolicach 15-18 tys. zakażeń w przyszłym tygodniu.

“Przyszły tydzień będzie krytyczny, bo przekonamy się, czy te pierwsze obostrzenia, które weszły dwa tygodnie temu – zaczynają działać, epidemia zaczyna spowalniać, czy my również swoją odpowiedzialną postawą przyczyniamy się do opanowania tego zjawiska” – powiedział Niedzielski.

Podkreślił, że najbardziej skutecznym narzędziem walki z pandemią jest nasza codzienna postawa oparta na stosowaniu podstawowych zasad: dezynfekcji, zachowaniu dystansu i przede wszystkim noszenia maseczek. Szef resortu zdrowia wyraził jednocześnie radość, że standard noszenia maseczek jest również stosowany przez osoby, które wcześniej wykazywały postawę kontestowania tego rozwiązania. “Wczoraj w sejmie posłowie Konfederacji uczestniczyli w posiedzeniu w maseczkach. Odbieram to jako wyraz odpowiedzialności za nasze wspólne dobro” – powiedział minister zdrowia.

“Mam nadzieję, że nadchodzący tydzień da nam podstawy do optymizmu” – dodał Niedzielski.

Szef resortu zdrowia oświadczył, że “w tej chwili musimy działać cały czas zakładając rozwój w ramach czarnego scenariusza”. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.