Francja: 24 nowe zgony z powodu zakażenia koronawirusem

0

24 osoby zakażone koronawirusem zmarły w ciągu ostatniej doby we Francji – poinformowało w sobotę ministerstwo zdrowia tego kraju. W sumie od początku pandemii we Francji zmarło 29 398 osób zakażonych koronawirusem.

Resort zaznaczył, że sobotni bilans dotyczy zmarłych na Covid-19 w szpitalach. Nie obejmuje natomiast zgonów w domach opieki społecznej, których liczba zostanie zaktualizowana we wtorek.

Na oddziałach intensywnej terapii pozostaje 871 osób, o 8 mniej niż w piątek. W sumie pod opieką lekarską jest 10 909 osób, czyli o 215 mniej niż dzień wcześniej.

Prezydent Francji Emmanuel Macron na niedzielę zapowiedział ogłoszenie zasad trzeciego etapu łagodzenia restrykcji, związanych z pandemią koronawirusa. Dotyczyć to będzie ponownego otwarcia restauracji w regionie Ile-de-France, poluzowania ograniczeń w szkołach i zniesienia zakazu spotkań do 10 osób.

Cztery regiony: Ile-de-France, Grand Est, Owernia-Rodan-Alpy i Hauts-de-France odpowiadają za ponad 75 proc. przypadków hospitalizacji chorych na Covid-19 we Francji. (PAP)

zm/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.