Domowy stetoskop StethoMe dla 100 pacjentów z mukowiscydozą od Fundacji Oddech Życia

0

Fundacja Oddech Życia zakupiła 100 domowych, elektronicznych stetoskopów StethoMe dla pacjentów z mukowiscydozą. Będą przekazywane bezpłatnie podopiecznym w ramach działającej przy fundacji wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

StethoMe® to pierwszy system wykrywający zmiany w układzie oddechowym. Wychwytuje nieprawidłowe dźwięki osłuchowe i mierzy parametry oddechowe, które są kluczowe w kontrolowaniu astmy, ale mogą także sygnalizować inne choroby, takie jak zapalenie płuc i oskrzeli oraz infekcje dróg oddechowych. Dzięki wykorzystaniu unikalnych technologii zapewniających kontrolę jakości badania, StethoMe® może być używane przez pacjentów w warunkach domowych. E-stetoskopem, który łączy się z aplikacją w telefonie, wykonuje się badanie osłuchowe. Sztuczna inteligencja AI analizuje zarejestrowane dźwięki i podaje wynik, który można przesłać lekarzowi do interpretacji.

Urządzenia w pierwszej kolejności trafią do pacjentów z mukowiscydozą po przeszczepie płuc i kwalifikowanych do przeszczepu, pacjentów z mocno obniżoną wydolnością oddechową (również dzieci i młodzieży w ciężkim stanie zdrowia), pacjentów najstarszych. Urządzenia będą wypożyczane bezpłatnie na okres jednego roku z możliwością wnioskowania o przedłużenie wypożyczenia na dłuższy okres.

Zainteresowanych pacjentów prosimy o kontakt mailowy pod adresem [email protected].

Więcej informacji w tym regulamin i najczęściej zadawane pytania na stronie: fundacja.oddechzycia.pl/stetoskopy-stethome-dla-podopiecznych-fundacji-oddech-zycia

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.