Chce stworzyć Europejskie Centrum Chorób Rzadkich, także dla chorych na mukowiscydozę

1

Dyrektor Szpitala Jana Pawła II w Krakowie, dr n. med. Anna Prokop-Staszecka chce stworzenia w Krakowie Europejskiego Centrum Chorób Rzadkich, ośrodka leczącego osoby dotknięte chorobami rzadkimi, genetycznymi, w tym także z mukowiscydozą.

Koszt budowy wycenia na około 70 milionów złotych. Środki na budowę miałyby pochodzić ze środków unijnych.

Dr n. med. Anna Prokop-Staszecka jest internistką, mikrobiologiem, serologiem i pulmonologiem. Wieloletnim wykładowcą akademicki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz autorką prac naukowych z zakresu medycyny.

Moim największym sukcesem jest wybór zawodu, który jest zarazem moją pasją. Cieszę się, gdy moi byli studenci dobrze wspominają po latach zajęcia przeze mnie prowadzone. Nadal bardzo cenię sobie możliwość pracy z młodymi ludźmi, mam nadzieję że ze wzajemnością – w ciągu 10 lat w prowadzonym przeze mnie oddziale odbyło staż około 300 lekarzy. Uważam, że dzielenie się z drugim człowiekiem wiedzą i miłością jest przywilejem, a nie obowiązkiem.

Dyrektor szpitala uważa, że taki ośrodek to również szansa dla lekarzy, którzy będą mogli badać i obserwować chorych przez wiele lat, zdobywając w ten sposób bezcenną wiedzę. Być może ośrodek stanie się ważnym punktem na mapie polskiej i europejskiej medycyny chorób rzadkich.

Dodatkowe informacje:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Prokop-Staszecka
http://www.prokop-staszecka.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

  1. Piotr mówi

    w końcu rozsądne rozwiązanie problemu leczenia dorosłych chorych na mukowiscydozę

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.