Hiszpania: koronawirusem zakażonych prawie 52 tys. pracowników służby zdrowia

0

W Hiszpanii zanotowano już blisko 52 tys. przypadków zakażenia koronawirusem wśród osób zatrudnionych w służbie zdrowia – wynika z opublikowanych w sobotę statystyk ministerstwa zdrowia.
W ciągu ostatniego miesiąca liczba personelu medycznego zainfekowanego SARS-CoV-2 powiększyła się o 1 429 osób i łącznie wynosi 51 849.

W ostatnim tygodniu zanotowano 136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem wśród personelu medycznego. W sumie odsetek zakażonych z tej grupy zawodowej wśród wszystkich przypadków infekcji SARS-CoV-2 w Hiszpanii przekracza 21 proc.

Zaprezentowane przez resort zdrowia statystyki dotyczące pracowników służby zdrowia to pierwsze dane na ten temat udostępnione przez ministerstwo od ponad dwóch tygodni.

Do czerwca na skutek zachorowania na Covid-19 w Hiszpanii zmarło 63 pracowników służby zdrowia. Wśród ofiar byli zarówno lekarze i pielęgniarki, jak też pracownicy pogotowia ratunkowego oraz członkowie personelu pomocniczego szpitali.

W Hiszpanii, gdzie zanotowano już ponad 242 tys. zakażeń koronawirusem, rośnie też grono lekarzy źle psychicznie znoszących walkę z epidemią.

Z badania opublikowanego w czwartek przez Hiszpańskie Towarzystwo Medycyny Internistycznej (SEMI) wynika, że 45 proc. internistów w tym kraju nie czuje się psychicznie na siłach, aby brać udział w walce z ewentualnym nawrotem epidemii. (PAP)

autor: Marcin Zatyka

zat/ kar/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.