5 tysięcy maseczek dla szkół z Podhala i Gorców w ramach akcji #MukoPrzyjaciel #MukoFriend

0

Fundacja Oddech Życia rozpoczęła w tym tygodniu przekazywanie do szkół i przedszkoli na Podhalu i w Gorcach materiałów w ramach programu edukacyjnego “Mukoszkoła – szkoła przyjazna chorym na mukowiscydozę” oraz “Mukoprzedszkole – przedszkole przyjazne chorym na mukowiscydozę”. To jeden z kolejnych etapów akcji, która skierowana jest do szkół i przedszkoli z całej Polski.

Materiały przekazywane są do szkół w których nie ma uczniów z mukowiscydozą, ale w których Fundacja chce uczyć szacunku, zrozumienia dla chorych z tą chorobą. W pierwszym etapie akcji od czerwca br. były rozsyłane materiały do szkół i przedszkoli do których uczęszczają dzieci chore na mukowiscydozę (poradniki dla rodziców i wychowawców).

Z okazji startu kampanii społecznej “Mój przyjaciel w masce #MukoPrzyjaciel #MukoFriend” Fundacja Oddech Życia dla przedszkoli i szkół z okolic Podhala przygotowała dodatkowo pakiet 5 tysięcy bezpłatnych maseczek na twarz, które posłużą do przygotowywania prac plastycznych w ramach wydarzenia i solidarności z chorymi na mukowiscydozę. Ambasadorką kampanii społecznej i konkursu została aktorka teatralna i filmowa Monika Kwiatkowska. Więcej o akcji #MukoPrzyjaciel #MukoFriend na stronie: https://mukoprzyjaciel.pl

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.