Z Gazetą Wyborczą rusza VI edycja kampanii: Odetchnij z ulgą – walka z chorobami płuc

0

Już dziś 23 października (środa), z Gazetą Wyborczą rusza VI edycja kampanii „Odetchnij z ulgą – walka z chorobami płuc” przygotowana przez Warsaw Press, pod patronatem Fundacji Oddech Życia.

Kampanię otwiera wypowiedź przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc na temat astmy i problemu duszności. Profesor Dorota Sands opowiada o mukowiscydozie i przyczynowym leczeniu choroby a prof. Renata Langfort i prof. Joanna Chorostowska-Wynimko poruszają temat precyzyjnej diagnostyki w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuca.

Tematem przewodnim kampanii jest uzależnienie od nikotyny. Na pytania dotyczące tego, jakie mogą być skutki palenia papierosów a także jak przygotować się do rzucenia palenia i gdzie szukać pomocy odpowiada Kierownik Poradni Pomocy Palącym w Centrum Onkologii w Warszawie dr Magdalena Cedzyńska a Justyna Mroczek-Żal, Prezes Fundacji Zawsze o Krok przed Astmą porusza temat wpływu dymu tytoniowego na życie astmatyków.

Na łamach kampanii znajdziemy również artykuł na temat zanieczyszczeń powietrza i ich wpływu na nasze zdrowie, a także wskazówki, jak zadbać o jakość powietrza w swoim domu. Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy.

VI edycja kampanii „Odetchnij z ulgą” zrealizowana została pod Patronatem Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy, Polskiej Grupy Raka Płuca, Fundacji Oddech Życia a także wielu innych organizacji pacjenckich, w tym Fundacji MATIO, Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, Fundacji Podaruj Oddech…

Zachęcamy do lektury w dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej a także na stronie www.oddech.warsawpress.com, na której, oprócz artykułów z wersji papierowej, dostępne są dodatkowe materiały przygotowane przez Partnerów kampanii.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.