Udane warsztaty szkoleniowo-edukacyjne na Śląsku

0

W sobotę 22 września br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Tychach odbyły się zorganizowane przez Śląską Grupę Wsparcia przy Fundacji Oddech Życia, warsztaty szkoleniowo-edukacyjne dla rodziców i opiekunów osób dotkniętych mukowiscydozą. Za część merytoryczno-praktyczną warsztatów odpowiedzialny był team specjalistów, fizjoterapeutek z MedycznyDlaDzieci.pl pod kierownictwem Bogusława Grzeszka.

W warsztatach uczestniczyło 27 rodziców chorych na mukowiscydozę dzieci. Na zaproszenie Fundacji Oddech Życia w zajęciach wzięli też udział fizjoterapeuci zajmującymi się pacjentami z mukowiscydozą ze Śląska.

“Uczestnicy ćwiczyli z nami prawie wszystkie zabiegi rehabilitacji oddechowej – było płukanie nosa, oddychanie przeponowe, inhalacje, huffy, ćwiczenia z użyciem PEPów i OPEPów oraz wprowadzenie do drenażu autogenicznego”.

Równolegle do zajęć z fizjoterapeutami były prowadzone bezpłatne konsultacje psychologiczne z psychologiem Aleksandrą Kontny, konsultacje fundraisingowe z przedstawicielem agencji kreatywnej “Magicy Internetu”  Sławomirem Wójcikiem  oraz pomocowe z redaktorką Oddechu Życia, Magdaleną Tomczyk.

Za przygotowanie i koordynację warsztatów odpowiedzialna była koordynatorka i psycholog Fundacji Oddech Życia na Śląsku Aleksandra Kontny wraz z zespołem: Magdaleną Matuszyńską, Anetą Janeczek i Katarzyną Rakowską.

Warsztaty odbyły się dzięki wielkiemu zaangażowaniu dyrektora Śląskiego Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach mgr. Macieja Gruchlika oraz mgr Agnieszki Grzesiak.

Poniżej galeria zdjęć autorstwa Elżbiety Dziekan, której dziękujemy za wsparcie fotograficzne podczas wydarzenia.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.