Pulmo Forum 2025: Przegląd kluczowych doniesień naukowych w pneumonologii klinicznej
5 kwietnia 2025

Serdecznie zapraszamy wszystkich lekarzy, pielęgniarki, fizjoterapeutów i naukowców związanych z opieką nad pacjentem pulmonologicznym na kolejną edycję konferencji edukacyjnej Pulmo Forum 2025. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, będzie stanowić kompleksowy przegląd najważniejszych doniesień naukowych opublikowanych w ciągu całego 2024 roku oraz na początku 2025, z naciskiem na ich praktyczne zastosowanie w codziennej praktyce klinicznej.
Konferencja odbędzie się 5 kwietnia 2025 w formule online, co umożliwia szeroki i bezpłatny dostęp dla wszystkich zainteresowanych profesjonalistów z branży medycznej.
Program konferencji – bogactwo tematów i eksperckiej wiedzy
Wydarzenie zostało podzielone na bloki tematyczne, które obejmują najważniejsze zagadnienia pulmonologiczne, istotne zarówno z punktu widzenia pulmonologów, jak i lekarzy rodzinnych, internistów oraz specjalistów innych dziedzin zainteresowanych zagadnieniami pulmonologicznymi (takich jak alergologia, kardiologia, reumatologia czy onkologia).
Konferencję otworzy prof. dr hab. n. med. Adam Barczyk, prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, który dokona przeglądu najistotniejszych badań z 2024 roku dotyczących przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP).
W dalszej części programu uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi w takich obszarach jak:
- Astma oskrzelowa
- Choroby śródmiąższowe płuc
- Choroby infekcyjne płuc
- Diagnostyka raka płuca i pulmonologia interwencyjna
- Niewydolność oddychania oraz zespół bezdechu sennego
Specjalistyczne wykłady edukacyjne
Podczas konferencji odbędą się wykłady edukacyjne z udziałem znakomitych ekspertów pulmonologii polskiej, w tym:
- prof. dr hab. n. med. Andrzej Fal – który omówi zasady doboru terapii trójlekowej u pacjentów z POChP.
- prof. dr hab. n. med. Maciej Kupczyk – który przedstawi kluczowe publikacje dotyczące leczenia astmy oskrzelowej.
- dr n. med. Michał Poznański – przybliży najważniejsze osiągnięcia w diagnostyce raka płuca i pulmonologii interwencyjnej.
- dr hab. n. med. Sebastian Majewski – który podsumuje kluczowe doniesienia dotyczące chorób śródmiąższowych płuc.
- dr hab. n. med. Tadeusz Zielonka – omówi najważniejsze prace naukowe związane z chorobami infekcyjnymi płuc.
- dr n. med. Aleksander Kania – przedstawi najważniejsze informacje dotyczące niewydolności oddechowej i zespołu bezdechu we śnie.
Uczestnicy będą mogli również zapoznać się z prezentacjami sponsorowanymi przez firmy farmaceutyczne, które będą omawiały nowe rozwiązania terapeutyczne, m.in.:
- Terapia trójskładnikowa z jednego inhalatora, wspierająca lepszą adherencję terapeutyczną (prof. Adam Barczyk, grant edukacyjny firmy Chiesi).
- Nowoczesne podejście do leczenia zaawansowanego niedrobnokomórkowego raka płuca z wykorzystaniem pembrolizumabu (dr Aleksandra Piórek, wykład sponsorowany przez MSD).
Bezpłatna formuła online – wygoda i dostępność dla każdego
Dzięki formule online udział w konferencji jest bezpłatny. rejestracja dostępna jest pod adresem Pulmo Forum 2025. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do transmisji, który zostanie aktywowany w dniu wydarzenia, zapewniając dostęp do konferencji na żywo z dowolnego miejsca.
Komitet naukowy i organizacyjny
Przewodniczącym komitetu naukowego oraz organizacyjnego konferencji jest prof. dr hab. n. med. Adam Barczyk, ceniony specjalista pneumonologii, którego doświadczenie gwarantuje najwyższy poziom merytoryczny i edukacyjny wydarzenia.
W ubiegłym roku Pulmo Forum zgromadziło ponad 500 uczestników – lekarzy, specjalistów różnych dziedzin medycyny, naukowców oraz przedstawicieli branży medycznej, co potwierdza ogromne zainteresowanie środowiska medycznego tą inicjatywą.
Patrona medialny objął nasz portal OddechZycia.pl