Niedzielski: służba zdrowia na razie zachowuje wydolność

0
Nasza służba zdrowia cały czas na razie zachowuje wydolność – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Ale – dodał – jesteśmy już dawno poza strefą komfortu.

“Nasza służba zdrowia cały czas na razie zachowuje wydolność, zachowuje sprawność operacyjną” – mówił Niedzielski na konferencji prasowej w KPRM.

Wskazał, że “oczywiście pojawiają się różne pojedyncze historie, ale jesteśmy w bardzo trudnym czasie i te historie musza się pojawiać”. “Reagujemy, staramy się im przeciwdziałać, ale jesteśmy już dawno poza strefą komfortu”. “Musimy zrobić wszystko, żeby zahamować ten dalszy rozwój pandemii” – podkreślił.

Szef MZ zaznaczył, że rząd wraz z ministerstwem zdrowia wykonuje wszystkie możliwe działania, które dotyczą rozbudowy infrastruktury szpitalnej. Wskazał tu na ciągłe poszerzanie bazy łóżek, przekształcanie szpitali powiatowych w covidowe oraz – mówił – zajmowanie “kolejnych oddziałów internistycznych w dużych szpitalach”.

Przypomniał również, że w czwartek ogłoszone zostało wzmocnienie bazy łóżek covidowych łóżkami z sektora prywatnego o dodatkowy tysiąc.

“Stawiamy też szpitale tymczasowe, które, jak planujemy, powiększą nam infrastrukturę łóżkową o 5 tysięcy” – dodał Niedzielski. (PAP)

autor: Dorota Stelmaszczyk

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.